Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12402
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bieg morsów. Było… ciepło!

Niedziela, 18 lutego 2018, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lutego 2018, 8:36
Autor: WAC
Region: Bieg morsów. Było… ciepło!
Fot. WAC
Michał Kur z Jeleniej Góry oraz Diana Potęga z Przesieki okazali się najlepsi w rozegranym 17 lutego w Przesiece VI Biegu Icemana.

Na starcie 10-kilometrowego biegu, dla tych którzy nie boją się zimna - zasadą tej imprezy jest że panowie pokonują trasę w szortach, a panie także w koszulkach z krótkim rękawem - stanęło blisko 250 osób.

Wyróżniały się grupy morsów m.in. z Bolesławca i Legnicy, Brzegu oraz Turku, ale najlepiej spisali się miejscowi. Zwycięzca biegu, czyli Michał Kur, który już po trzech kilometrach rywalizacji oderwał się od rywali i samotnie minął linię mety, na pokonanie trasy przebiegającej w trudnym górskim terenie potrzebował niespełna 39 minut. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Sadowski z Janowic Wielkich oraz Marcin Piotrowski z Żar. W gronie kobiet triumfowała „gospodyni” czyli Diana Potęga z Przesieki. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Ewa Krojcig z Jawora z Brygidą.

Co ciekawe, większość startujących na pytanie jak było odpowiadało...ciepło. Wielu z nich po biegu udawało się pod pobliski wodospad Podgórnej na kąpiel w lodowatej wodzie.

Dla dzieci organizatorzy z gminy Podgórzyn zorganizowali w pobliżu bazy imprezy, usytuowanej obok przesieckiego Baru pod Lipami, minibieg icemana. Na najmłodszych czekały też animacje, prowadzone między innymi przez Klauna Rufi Rafi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group