Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7158
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bibliotekarz jak lekarz

Niedziela, 8 listopada 2009, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bibliotekarz jak lekarz
Fot. Angela
Czterdziestu nauczycieli i bibliotekarzy ze szkół z Jeleniej Góry i okolic wzięło udział w konferencji poświęconej biblioterapii wychowawczej, jak odbyła się w miniony piątek w Bibliotece Pedagogicznej w Jeleniej Górze.

Organizatorem spotkania był Wiesław Nowak, konsultant Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, filii w Jeleniej Górze. Pomysłodawca uważa, że biblioterapia, której zadaniem jest korygowanie pewnych niedoskonałości w zachowaniach dzieci poprzez kontakt ze słowem drukowanym połączonym z muzyka i zabawami, może przynosić niesamowite efekty.

Spotkanie rozpoczęło się od zajęć pokazowych z dziećmi prowadzonych przez Agatę Szpalę. Wysłuchano też referatów. Lucyna Biały przybliżyła rolę baśni w biblioterapii. Wykład wygłosił też Wiktor Czernianin, autor podręcznika podstaw biblioterapii, a pracę w bibliotece z zakresu biblioterapii przybliżyła kierowniczka działu dziecięcego Książnicy Karkonoskiej Krystyna Spólnik.

Będzie jednak poważny problem z finansowaniem szkoleń. Piątkową konferencję zorganizowały Książnica Karkonoska oraz Biblioteka Pedagogiczna. Za kolejne kursy będą musieli płacić sami uczestnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group