Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5963
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Biblia w busie

Piątek, 27 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kolorowy autobus z przyczepą, w którym znajduje się wystawa o Biblii, małe kino, gry komputerowe do niedzieli będzie stał obok kościoła w Karpaczu.

– Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang przeprowadzi w Karpaczu wspólnie z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie interdyscyplinarne zajęcia dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej polegające na prezentacji Biblii – poinformował ks. Edwin Pech, proboszcz parafii Wang.

W trakcie spotkań chętni zapoznają się z historią powstawania Biblii, jej wpływem na różne aspekty życia. Organizatorzy zachęcą też do lektury Pisma Świętego.

Biblia to światowy bestseller. Żadna inna książka nie doczekała się tylu wydań i nie była drukowana w tak wysokich nakładach. Choć została napisana przed setkami lat, nie straciła na aktualności. Była i jest „księgą życia” wielkich i zwyczajnych ludzi. Warto, aby czytało ją wielu.

Prezentacja Biblii w bibliobusie jest programem ekumenicznym, do którego włączyła się parafia rzymsko-katolicka w Karpaczu. Ks. Edwin Pech dziękuje za udostępnienie miejsca dla bibliobusa i zasilania ks. proboszczowi Zenonowi Stoniowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group