Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8707
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biathloniści docenieni przez Powiat Karkonoski

Wtorek, 9 marca 2021, 9:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Biathloniści docenieni przez Powiat Karkonoski
Fot. Przemek Kaczałko
Powiat Karkonoski nagrodził uczestników Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych, podczas których Marcin Zawół i Konrad Badacz zdobyli drużynowo srebrne medale, a pierwszy z wymienionych wywalczył również złoto w biegu pościgowym. Wśród wyróżnionych była również Barbara Skrobiszewska.

Wyróżnieni są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie (której organem prowadzącym jest Powiat Karkonoski) oraz zawodnikami klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Ci sportowcy są przez nas obserwowani już dłuższy czas. To dla nas wielkie zaskoczenie, że udało się zdobyć mistrzostwo świata, ale to dowód dobrej pracy nauczycieli i trenerów - powiedział Sylwester Urbański, dyrektor Wydziału Oświaty i Zdrowia Powiatu Karkonoskiego.

W biegu sztafetowym (3x7,5 km) w austriackim Obertilliach drużyna w składzie Konrad Badacz (Karkonosze JG), Jan Guńka (Śmig Zakopane) oraz Marcin Zawół (Karkonosze JG) zdobyła złote medale.

Byliśmy faworytami, co jest zaszczytem. Wykonaliśmy to, co trzeba i udało się - wspomina start sztafety Konrad Badacz.

Medaliści (Marcin Zawół i Konrad Badacz) otrzymali nagrody finansowe w wysokości 1000 zł, a Barbara Skrobiszewska 500 zł.

To wielki sukces powiatu, ale i Polski - uczniowie SMS Szklarska Poręba zostali mistrzami świata. Jesteśmy dumni i wierzymy, że o naszych mistrzach jeszcze wiele razy usłyszymy - powiedział Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu karkonoskiego. - Zainteresowanie naszą szkołą jest bardzo duże, a po tych wynikach będzie jeszcze większe - dodał K. Wiśniewski, dziękując zawodnikom, rodzinom, nauczycielom i trenerom za wkład w sukces młodych sportowców.

Szkoła prowadzona przez powiat również nie kryje dumy z sukcesów swoich podopiecznych.

Jestem dumna - szczyt marzeń spełniony. To także potwierdzenie, że zmiany, które wprowadzaliśmy w ostatnich latach w szkoleniu sportowym - przynoszą efekty - powiedziała Beata Szehidewicz, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Zawodnicy już myślą o kolejnych startach, a na przyszły sezon wśród najważniejszych imprez wymieniają Europejski Festiwal Młodzieży w Finlandii oraz Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Stanach Zjednoczonych.

Sportowcy cieszą się, że na Polanie Jakuszyckiej powstaje nowoczesny ośrodek, z którego będą mogli korzystać, ale też liczą na wybudowanie przy szkole strzelnicy treningowej - o czym szerzej w osobnym artykule.

Twoja reakcja na artykuł?

12
71%
Cieszy
2
12%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
322
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group