Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8202
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Białorusini zatrzymani na "zielonej granicy"

Czwartek, 28 maja 2020, 12:01
Aktualizacja: Piątek, 29 maja 2020, 9:22
Autor: SG
Region: Białorusini zatrzymani na "zielonej granicy"
Fot. Straż Graniczna
We wtorek (26.05) funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali trzech obywateli Białorusi, którzy przekroczyli granicę w miejscu zabronionym.

We wtorek wieczorem trzech obywateli Białorusi nielegalnie przekroczyło granicę z Czech do Polski. Wybrali miejsce oddalone o 300 metrów od punktu kontroli w Jakuszycach. Po przejściu na polską stronę zostali zatrzymani przez patrol Straży Granicznej z Jeleniej Góry. Mężczyźni w wieku 22-32 lat po trzymiesięcznym pobycie w Czechach postanowili wrócić do swojego kraju. Z uwagi na panujące obecnie obostrzenia wybrali „zieloną granicę”, która - jak sądzili - nie jest chroniona.

Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu wbrew przepisom granicy RP we współdziałaniu i w porozumieniu. Przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali się karze 5. miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 1 rok. Dodatkowo Komendant Placówki SG w Jeleniej Górze wydał wobec cudzoziemców decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z Polski. W decyzji zawarto również pięcioletni zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw strefy Schengen. Cudzoziemcy przekazani zostaną białoruskim służbom - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
33%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1291
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group