Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7892
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Białorusini przed sądem za zastrzelenie jeleniogórzanina

Wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:20
Aktualizacja: 15:22
Autor: Angela
W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze odbyła się dzisiaj pierwsza rozprawa przeciwko obywatelom Białorusi, Aleksandrowi Cz. i Aleksandrowi M., oskarżonym o zabicie z broni palnej mieszkańca Jeleniej Góry. Sprawcom grozi kara od 8 do 25 lat, a także kara dożywotniego pozbawienia wolności.

39-letniemu Aleksandrowi Cz. i 36-letniemu Aleksandrowi M., zarzucono zabójstwo mieszkańca Jeleniej Góry, Roberta Sz.
Do tego tragicznego zdarzenia doszło 5 sierpnia 2003 r. w godzinach popołudniowych na terenie jednej z hurtowni budowlanej w Jeleniej Górze.

Jak ustalono Aleksander M., Aleksander Cz., Rafał Z. oraz Sławomir S. z dwóch egzemplarzy broni palnej oddali do swojej ofiary co najmniej osiem strzałów. Robert Sz. doznał licznych ran postrzałowych nóg i rąk, a także pleców, kręgosłupa i innych części ciała, co doprowadziło do jego śmierci.

Jeden ze sprawców – Sławomir S. został już za ten czyn skazany prawomocnym wyrokiem na karę 15 lat pozbawienia wolności, którą aktualnie odbywa. Natomiast co do pozostałych osób postępowanie było zawieszone, bo obaj obywatele Białorusi uciekli po zdarzeniu na Ukrainę. Tam dopuścili się kolejnych przestępstw i zostali skazani na bezwzględne kary pozbawienia wolności. Dopiero po ich odbyciu zostali przekazani w ramach ekstradycji polskim organom wymiaru sprawiedliwości. Aleksandra M. wydano w grudniu 2008 r., zaś Aleksandra Cz. w marcu 2009 r.

Obaj oskarżeni nie przyznali się do stawianych im zarzutów. Twierdzą, że nigdy nie byli w Jeleniej Górze i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze nadal poszukiwany jest listem gończym Rafał Zabłocki, ostatni ze sprawców, który brał udział w tej zbrodni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
193
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group