Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11289
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Białorusini oskarżeni o zabójstwo

Piątek, 31 lipca 2009, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Białorusini oskarżeni o zabójstwo
Fot. ......
Aleksander M. i Aleksander Cz., dwaj obywatele Białorusi, staną przed jeleniogórskim sądem oskarżeni o pozbawienie życia jeleniogórzanina Roberta Sz. Do jego zabójstwa doszło sześć lat temu na terenie jednej z hurtowni budowlanych w stolicy Karkonoszy.

– Oskarżeni oraz dwóch innych mężczyzn: Rafał Z. oraz Sławomir S. oddali do swojej ofiary co najmniej osiem strzałów z dwóch egzemplarzy broni palnej – informuje prok. Violetta Niziołek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. – Ugodzony kulami Robert Sz. w wyniku licznych ran postrzałowych w różnych częściach ciała zmarł.

Jeden ze sprawców już został skazany za ten czyn i siedzi w więzieniu. Śledztwo prowadzone przeciwko pozostałym osobom przeciągało się i zostało nawet zawieszone, bo współsprawcy uciekli po tragedii na Ukrainę. Tam jednak nie nacieszyli się wolnością. Dopuścili się kolejnych przestępstw i zostali osadzeni w ukraińskim zakładzie karnym.

Dopiero po odbyciu kar Białorusinów w ramach ekstradycji przekazano polskiemu wymiarowi sprawiedliwości (jednego w grudniu ubiegłego roku, drugiego w marcu roku bieżącego). Oskarżeni nie przyznali się do winy i skorzystali z prawa odmowy składania zeznań. Pierwsza rozprawa przed Sądem Okręgowym została wyznaczona na 25 sierpnia. Mężczyznom grozi kara do 25 lat więzienia a nawet dożywocie.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wciąż szuka listem gończym kolejnego mordercę: Rafała Zabłockiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group