Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5136
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–Czerwony Weekend Majowy w Jeleniej Górze

Sobota, 27 kwietnia 2013, 9:05
Aktualizacja: 9:11
Autor: Org
Jelenia Góra: Biało–Czerwony Weekend Majowy w Jeleniej Górze
Fot. Org
Koncerty znanych zespołów LemON i Leniwca, kabareton, inscenizacja historyczna, projekcje filmów, warsztaty, konkursy, wernisaż wystawy, festyn, półmaraton, czy też Parada Rowerów – to tylko niektóre z atrakcji, które będą miały miejsce w Jeleniej Górze od 1 do 5 maja.

1 maja o godz. 12.00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się inscenizacja historyczna grup rekonstrukcyjnych Jelenia Góra 1945 r. W inscenizacji wystąpi ponad 40 rekonstruktorów z oryginalnym wyposażeniem, będzie też można zobaczyć zabytkowe pojazdy.
Poranek patriotyczny w MDK „Muflon” w Sobieszowie rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 13.30.
Koncerty znanych grup LemON i Leniwiec, które zainaugurują 40. Wiosnę Cieplicką odbędą się na Placu Piastowskim o godz. 17.00.

2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się nastrojowy i poetycki koncert grupy „W tym sęk” o godz. 16.00 w cieplickiej muszli koncertowej Parku Zdrojowego.

3 maja od godz. 11.00 na Placu Ratuszowe zostanie otwarte miasteczko sportowe, skąd ruszy Biało-Czerwony Półmaraton Jeleniogórski o dwóch dystansach: ponad 21 km i 10 km.
Oficjalne Obchody 222. Rocznicy utworzenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 12.20 pod pomnikiem „Wolności i Niepodległości”, przy Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św., gdzie o godz. 13.00 odbędzie się msza święta.

W związku z organizacją I Półmaratonu Jeleniogórskiego, w dniu 3 maja br. w godz. 10.45-14.30 pojawią się utrudnienia komunikacyjne w ścisłym centrum miasta. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą ulic: Szkolnej, Solnej, Marii Konopnickiej, Jasnej, Grodzkiej, Długiej, Krótkiej, Bankowej, Józefa Piłsudskiego, Sudeckiej, Wincentego Pola oraz ulic Waryńskiego, Powstańców Śląskich, Złotniczej, 1 Maja, Kubsza, Kilińskiego, Jasnej, Klonowica, Okrzei, Pocztowej.

Inauguracja wystawy fotograficznej „Jesień Wojska Polskiego w Jeleniej Górze” będzie można oglądać w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27.

4 maja od godz. 9.00 będą trwały zapisy na Biało-Czerwoną XIII Paradę Rowerów, która wystartuje o godz. 12.00 z Placu Ratuszowego i przejedzie ulicą Sudecką, fragmentem obwodnicy południowej, ulicami Wincentego Pola oraz Wojska Polskiego na cieplicki Plac Piastowski. Każdy rowerzysta może wziąć w niej udział. Na pierwszych 2000 uczestników parady czekają pamiątkowe, białe i czerwone koszulki.
Natomiast o godz. 15.00 na Placu Piastowskim w ramach Wiosny Cieplickiej odbędzie się Kabareton z artystami z kabaretów Ciach i Chyba.

5 maja o godz. 10.30. w muszli koncertowej Parku Zdrojowego rozpocznie się Akademia Młodego Melomana – Niedzielny Poranek Muzyczny pod nazwą „Muzyczny Meksyk”, przygotowany przez Filharmonię Dolnośląską. Od godz. 12.00 do 16.00 na Placu Piastowskim będzie trwał rodzinny festyn rekreacyjny „Wszystkie dzieci grają w piłkę”.

W ramach Wiosny Cieplickiej o godz. 19.00 w Pałacu Schaffgotschów będzie koncert Hani Stach, zorganizowany przez Cieplickie Centrum Kultury – Przystań Twórcza. (Impreza biletowana).
Nie lada atrakcję na majowy weekend przygotował Zdrojowy Teatr Animacji. Wszyscy, którzy zamierzają zobaczyć spektakle Dekameron (2 maja godz. 19.00), Mała Syrenka (3 maja godz. 16.00) oraz koncert Paraluzja (4 maja godz. 19.00), a przyjdą ubrani w kolorystyce barw narodowych mogą liczyć na „specjalny świąteczny 22% rabat”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group