Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 20 lutego
Imieniny: Leona, Zenobiusza
Czytających: 10285
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwono w Żeromie

Wtorek, 15 listopada 2016, 7:45
Autor: Org
Jelenia Góra: Biało–czerwono w Żeromie
Fot. Użyczone/Organizatorzy
Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze godnie obchodzili Święto Niepodległości. Społeczność szkoły uczestniczyła w interesującej lekcji historii o narodzinach II Rzeczypospolitej, przygotowanej przez uczniów klasy medialno–teatralnej pod opieką Joanny Skóreckiej i Mariusza Kokotowskiego.

Wykład o trudnych początkach II Rzeczypospolitej podzielony na role był uzupełniony tekstami z epoki. Uczniowie przywołali notyfikację Józefa Piłsudskiego oznajmującą mocarstwom powstanie niepodległej Polski czy cytowali preambułę konstytucji z marca 1921 r. Urozmaiceniem była poezja recytowana i śpiewana oraz interesująco zaaranżowane dla potrzeb uroczystości piosenki znane ze sceny rockowej.

Specjalnymi gośćmi wydarzenia były dzieci z przedszkola nr 27 „Okrąglaczek”, które opisaną powyżej lekcję poprzedziły radosnym występem, pięknie śpiewając o urodzie kraju i tańcząc do melodii ludowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy będziesz płacił podatek kościelny?

Oddanych
głosów
741
Tak
18%
Nie
82%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak czytanie zmienia mózg?
Rozmowy Jelonki
Miliardy dla Polski z SAFE
 
Aktualności
Odwiedzają Śnieżkę nawet o wschodzie słońca
 
Uzdrowisko Cieplice
Choroby reumatyczne – kompleksowe leczenie w Uzdrowisku Cieplice
 
Jelenia Góra - KARR
Dolnośląscy Liderzy Biznesu 2026
 
Pogoda
Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group