Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8490
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Biało–czerwone świętowanie z wielką flagą i muzyką!

Piątek, 30 kwietnia 2010, 13:04
Aktualizacja: 13:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Biało–czerwone świętowanie z wielką flagą i muzyką!
Fot. TEJO
Happening pod nazwą „Za co warto kochać Polskę?” oraz koncert zatytułowany „Wehikuł czasu”, to propozycje Rady Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto” na tegoroczny długi weekend majowy. Pierwsza z akcji odbędzie się w Dniu Flagi i Barw Narodowych, druga w 219 rocznicę uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji.

- 2 maja wzdłuż ulicy 1 Maja ułożymy polską flagę narodową – zapowiada Paweł Ćwiąkało z Rady Młodych. Jej rozmiary będą zależeć od ilości osób spacerujących tego dnia po jeleniogórskim deptaku. Tego dnia mieszkańcom naszego miasta zadamy pytanie, za co ich zdaniem można kochać Polskę. Odpowiedzi będziemy zapisywać na białych lub czerwonych kartkach, następnie zszywać je ze sobą w taki sposób, by ułożyć z nich długą flagę.

Podobną akcję przeprowadzono w ubiegłym roku w Rynku. W tym roku organizatorzy chcą jej nadać nieco inny wymiar. Rozesłano informacje do znajomych z całej Polski działających w nieformalnych grupach młodzieżowych czy młodzieżowych radach miast oraz gmin z propozycją, by oni podobne akcje zorganizowali u siebie. – Liczymy na to, że 2 maja nie tylko mieszkańcy Jeleniej Góry będą mieli okazję, by w dość nietypowy sposób zamanifestować swoje uczucia patriotyczne – dodaje Paweł Ćwiąkało.

Z kolei 3 maja w restauracji Orient Express mieszczącej się przy ulicy 1 Maja 77 (w budynku dworca PKP) odbędzie się koncert młodzieżowych zespołów jeleniogórskich. – Jego ideą będzie pokazanie tego, że w długiej historii naszego kraju było wiele wydarzeń, z których jesteśmy dumni – mówi Paweł Bigus.

- Wybraliśmy 10 przełomowych dla Polski momentów historii, do każdego z nich dobraliśmy utwory muzyczne. W ten nietypowy sposób będziemy chcieli odbyć podróż wehikułem czasu po dziejach naszego kraju – wyjaśnia Paulina Olejniczak.

Dzień 3 maja w restauracji Orient Express to nie tylko koncert Rady Młodych. Już o godz. 16:30 aktorzy teatru „Petrus” wystawią sztukę patriotyczną pn. „Res Ego”, a potem zaprezentują swoje talenty wokalne wykonując pieśni patriotyczne.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
513
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group