Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6102
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Biało–czerwona Jelenia Góra z gwiazdami rocka

Piątek, 2 maja 2008, 20:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 maja 2008, 19:28
Autor: TEJO, ROB
JELENIA GÓRA: Biało–czerwona Jelenia Góra z gwiazdami rocka
Fot. TEJO
Kazik Staszewski z Kultem, Voo–Voo z Wojtkiem Waglewskim i Leniwiec porwały tłumy jeleniogórzan i gości, którzy w piątek po południu bawili się w drugi dzień wielkiego weekendu na jubileusz. Wszyscy utworzyli „żywą” flagę z białych i czerwonych baloników. Nie przeszkodził w tym nawet padający deszcz.

Takiego koncertu Jelenia Góra jeszcze nie miała i pewnie długo mieć nie będzie. Plac Ratuszowy wypełnił się fanami rocka i innych gatunków muzyki lubianej nie tylko przez młodych ludzi.

Wielbicieli punka i reggae zauroczył jeleniogórski Leniwiec. Jego fani „tańczyli” w zwariowanym pogo. Ludzie w ekstazie mdleli. Później – świetny popis grupy Voo Voo. Mimo kłopotów z akustyką i mało słyszalnym na początku Wojtkiem Waglewskim, grupa porwała publiczność spontanicznością, a saksofonowe solówki Mateusza Pospieszalskiego i jego dialog z publicznością doprowadziły zgromadzonych do euforii.

Potem – kulminacyjny punkt programu: ułożenie „żywej” flagi z białych i czerwonych baloników. Okazja? Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Darek Maląg z Muzycznego Radia w roli konferansjera podzielił publiczność wedle narodowych barw. Rozdano baloniki. Widok – niezapomniany. Uwiecznili go fotoreporterzy: zarówno z wieży ratusza jak i z poziomu publiczności.

Na koniec cierpliwość publiczności została wystawiona na próbę. Zespół Kult długo stroił i instrumenty i nastawiał aparaturę. Widzowie skandowali – Kazik, Kazik!
Ich idol pojawił się w końcu i mocnym uderzeniem zaczął koncert. Nie obyło się bez akustycznych wpadek. Artysta przerwał utwór „The Passanger” mówiąc, że nie kontaktuje mu mikrofon. Urządzenie wymieniono. Później któryś z pseudowidzów rzucił w Kazika butelką. Lider nie był pocieszony, ale kontynuował koncert. Ogólnie Kult zagrał sporo starych piosenek, jak Kaseta, Oni chcą ciebie. Dużo było też spokojnych utworów. Uczestnicy mieli mieszane uczucia. – Byłem na ich koncercie kilka lat temu w Gryfowie. Wtedy dali z siebie dużo więcej - powiedział nam Dawid, jeden z bawiących się.

Koncert zakończył się po godz. 22.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group