Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9749
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwona "14"

Niedziela, 11 listopada 2018, 6:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2018, 6:43
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Biało–czerwona "14"
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Jak większość placówek w Jeleniej Górze i w całej Polsce, Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 świętowało 100 –lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tu było jednak wyjątkowo. Wszystkie dzieci, a także cała kadra – od nauczycieli, po kucharki – ubrani byli w biało – czerwone stroje. O niepodległościowe symbole zadbano w każdej z sal, na korytarzach czy w jadalni. Odbyły się też warsztaty, a całości dopełnił poruszający apel.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 przy ul. Junaków w Jeleniej Górze świętowano w piątek (09.11) od samego rana. Najpierw odbyły się warsztaty poprowadzone przez studentów Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Tu nie zabrakło m.in. zagadek dotyczących polskich symboli czy miast, na które maluchy odpowiadały bezbłędnie. W każdej z dziewięciu grup zadbano o biało- czerwone akcenty: kotyliony, wianki, flagi. A o godz. 11.11 wraz z całą Polską przedszkolaki odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

- Jak widać w każdym zakątku naszego przedszkola, hucznie i radośnie obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiła Joanna Konopka, dyrektor Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14. – Wszyscy bez wyjątku: przedszkolaki, nauczyciele, a nawet kucharki, mają dzisiaj biało – czerwony strój. Cała placówka została udekorowana w ten sposób, by tą „polskość” było u nas czuć. W tym roku poza przygotowanym przez nas apelem włączyliśmy się także do akcji "Rekord dla Niepodległej" i o godz. 11.11 śpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu Polski – dodała dyrektor placówki.

Okolicznościowy występ zaprezentowała natomiast grupa Sówek, przygotowana przez Konstancję Kuśnierz –Mielcarek i Karolinę Kubiak. Maluchy tańczyły, ale i porwały do wspólnego śpiewania takich piosenek, jak m.in.: „Przybyli ułani pod okienko”, „Płynie Wisła, płynie”, Pierwsza Brygada” i wiele innych.

O Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14
Przy tej okazji prezentujemy też maluszki z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, które mieści się przy ul. Junaków w Jeleniej Górze. Mamy tu aż dziewięć grup, do których równorzędnie uczęszczają dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne. Placówkę prowadzi pełna entuzjazmu i pomysłów Joanna Konopka. To placówka wyjątkowa i niesamowicie kreatywna. W tym roku do tego przedszkola zapisanych zostało aż 188 dzieci, w tym 40 dzieci o specyficznych trudnościach rozwojowych objętych edukacją specjalną, a w tym głównie dzieci posiadające orzeczenia kształcenia specjalnego i opinie wczesnego wspomagania.
Grupę Biedronek prowadzą: Agata Staroń i Małgorzata Skrzypek, grupę Pszczółek: Ewa Drozd i Beata Romanek, grupą Misiów opiekują się: Agnieszka Karpińska i Jolanta Dubowik, Stokrotki prowadzą: Anna Figura i Edyta Kowalczyk, Motylami zajmują się: Katarzyna Ćwiertnia i Lidia Krawczyk, Tygrysami opiekują się : Barbara Mandrak, Agnieszka Wikar i Joanna Konopka, grupę Sówek prowadzą: Konstancja Kuśnierz- Mielcarek i Karolina Kubiak, grupę Jeżyków prowadzą: Magdalena Zwierzchowska, Justyna Bykowska – Bojko i Anna Frątczak – Iskrzyska, a grupę Wiewiórek: Edyta Zając i Dominika Namaczyńska. Zajęcia specjalistyczne prowadzą: Zuzanna Bukała, Joanna Góralczyk, Wioletta Barciś, Beata Zielińska i Aleksandra Bukiewicz.

- W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z różnego rodzaju terapii i pedagogiki zabawy, ale także zajęcia metodą Tomatisa, Biofidbeeck, jak i w sali doświadczenia świata – wymienia dyrektor placówki Joanna Konopka. - Prowadzone są także konsultacje dla rodziców ze specjalistami. Odbywają się zajęcia z udziałem rodziców i specjalistów, które pokazują możliwości uczestniczenia dzieci w zabawie i jednakowego ich traktowania – dodaje.

W przedszkolu zatrudnia się specjalistów prowadzących zajęcia rewalidacyjne, do których ma prawo każde dziecko niepełnosprawne. Zajęcia prowadzone przez: logopedę, psychologa, rehabilitanta wzroku i słuchu, terapeutów integracji sensorycznej i gimnastyki korekcyjnej. A w grupach zajęcia prowadzą: pedagodzy specjalni z różnymi bardzo szerokimi specjalnościami, oligofrenopedagodzy, rewalidanci i specjaliści wczesnego wspomagania.

- W ramach doskonalenia zawodowego nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie: posługiwania się językiem migowym w przedszkolu i wykorzystania go w zajęciach z dziećmi, wykorzystania programów multimedialnych w edukacji i rehabilitacji dzieci czy prowadzenia diagnoz i terapii specjalistycznej programem EDU – 4 XXL – wymienia Joanna Konopka. – Mają tez przeszkolenie w zakresie terapii i pracy z dzieckiem z zespołem Aspergera i autyzmu, jak i posiadają specjalistyczne przygotowanie w prowadzeniu terapii kinezjologią edukacyjną. Jest też specjalista w terapii taktylnej. Współpracujemy także z placówką integracyjną w Niemczech w mieście partnerskim Erfstadt – dodaje dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group