Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6860
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezrobotni zebrali podpisy, żądają obniżki cen śmieci

Środa, 16 października 2013, 14:18
Aktualizacja: Czwartek, 17 października 2013, 7:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bezrobotni zebrali podpisy, żądają obniżki cen śmieci
Fot. Angela
Siedemset podpisów mieszkańców Jeleniej Góry pod projektem nowej uchwały obniżającej ceny za odbiór śmieci złożyli dzisiaj (16.10) w biurze Rady Miejskiej Jeleniej Góry przedstawiciele Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. Zbiórka podpisów trwała przez dwa miesiące w siedzibie JSOB oraz na ulicach miasta.

- Ludzie chętnie podpisywali się pod projektem uchwały o obniżce cen za wywóz odpadów komunalnych z 28 zł do 17 zł za śmieci niesegregowane oraz z 18 zł do 11 zł za segregowane – mówi Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. – Ceny zaproponowane przez prezydenta uważamy za zbyt wysokie, bo mieszkańcy Jeleniej Góry ubożeją i wiele rodzin nie będzie w stanie tyle płacić, tym bardziej w kontekście podwyżek czynszów. Nakręci się spirala zadłużeń i do niczego to nie doprowadzi – podkreśla Janusz Jędraszko.

By radni musieli zająć się tym, pod projektem uchwały miało podpisać się minimum 500. osób. - Zdajemy sobie sprawę, że w radzie większość mają obecnie rządzący z PO i nasze pismo może zostać odrzucone, ale za rok będą wybory i wówczas społeczeństwo ich rozliczy – dodaje J. Jedraszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group