Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3327
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezrobotni zażądają niższych czynszów

Wtorek, 22 października 2013, 8:23
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
Od dzisiaj (22.10), od godz. 9.00, w siedzibie Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych przy ul. Wolności 28 w Jeleniej Górze rusza kolejna zbiórka podpisów, tym razem pod wnioskiem o wycofanie się prezydenta z podwyżek czynszów za mieszkania komunalne.

- Przychodzą do nas zrozpaczeni ludzie, nie tylko bezrobotni, ale i emeryci, renciści czy z wielodzietnych rodzin i płaczą, że od stycznia 2014 roku kiedy w życie wejdą nowe stawki czynszów za mieszkania komunalne, nie będą mieli za co żyć. Proszą by coś zrobić – mówi Janusz Jędraszko, prezes JSOB.

– Stąd decyzja o kolejnej zbiórce podpisów. Chcemy, by prezydent wycofał się z tych ponad 50-procentowych podwyżek i pozostawił opłaty na dotychczasowym poziomie. Emeryci i renciści mają po 800 – 900 zł renty czy emerytury i według nowych naliczeń tyle właśnie będą płacili za czynsz. Skąd ludzie mają brać na to pieniądze, skoro już teraz ledwo wiążą koniec z końcem? Próba łatania dziury budżetowej w ten sposób spowoduje spiralę długów, a w rezultacie jeszcze większe problemy finansowe Miasta, a chyba nie o to chodzi – dodaje Janusz Jędraszko.

W ostatnich dniach Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych złożyło projekt uchwały z 700. podpisami w sprawie obniżenia opłat za odbiór śmieci. Obecnie podpisy w spawie czynszów można składać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
902
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group