Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3143
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezrobotni podjęli walkę o obniżkę cen śmieci

Sobota, 20 lipca 2013, 7:55
Aktualizacja: Niedziela, 21 lipca 2013, 7:36
Autor: Angela
Od najbliższego poniedziałku (22.07) ruszy zbiórka podpisów pod wnioskiem do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze o obniżenie cen za odbiór odpadów komunalnych. To inicjatywa Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych.

By radni musieli zająć się wnioskiem, pod pismem musi podpisać się co najmniej pół tysiąca mieszkańców. Ważne jest by podpisy zostały złożone poprawnie, czyli zawierały imię, nazwisko, pesel, dokładny adres zamieszkania oraz czytelny podpis. Bez tych informacji podpis będzie nieważny.

- Planujemy złożyć ten wniosek do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze we wrześniu br. i do tego czasu będziemy zbierali podpisy – mówi Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. –
Moim zdaniem ceny za śmieci w Jeleniej Górze czyli 18 zł za odpady segregowane i 28 zł za zmieszane zostały zawyżone. Powinny być one tańsze o około 40 procent. Poza obniżką cen zażądamy dokładnych kalkulacji cen, których do tej pory nikt nie widział – dodaje Janusz Jędraszko.

Podpisy będą zbierane w siedzibie JSOB przy ul. Wolności w Jeleniej Górze (nieopodal dyskontu spożywczego Biedronka) oraz na ulicach miasta, gdzie pojawią się ludzie w oznakowanych kamizelkach.

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group