Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7342
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Bezrobocie w regionie wysokie, ale u nas – jako tako

Sobota, 31 grudnia 2011, 9:14
Aktualizacja: 9:17
Autor: UM
Na rynku pracy w dalszym ciągu można obserwować niepokojące zjawiska, niemniej Jelenia Góra wypada relatywnie lepiej, niż przeciętne miasta polskie.

To słowa Marcina Zawiły, prezydenta miasta i przewodniczącego Powiatowej Rady Zatrudnienia w Jeleniej Górze. - Według statystyk w końcu listopada br. stopa bezrobocia przeciętnie w kraju wynosiła 12,1 %, przeciętnie na Dolnym Śląsku – 12,2 %, w Jeleniej Górze – 9,6 % i była najniższa w porównaniu do dwóch pozostałych miejscowości dolnośląskich podobnej wielkości.

W Legnicy odnotowano bowiem 10-procentową stopę bezrobocia, a w powiecie wałbrzyskim 18,4. Faktem jest, że w tym ostatnim przypadku porównanie nie może być do końca adekwatne, bo dane obejmują zarówno miasto Wałbrzych, jak i powiat „ziemski”, ale – podobnie jak w Jeleniej Górze – sporo mieszkańców tamtego powiatu znajduje pracę w mieście.

Od tej statystyki zdecydowanie odbiega Wrocław, bo tu bezrobocie osiąga poziom ok. 5%. Z miejscowości należących dawniej do województwa jeleniogórskiego najtrudniejsza sytuacja panuje w powiecie lwóweckim (23,7%), niewiele lepsza w lubańskim (22,9%).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group