Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5756
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpłatnie uczą się do poprawki z matury

Środa, 30 lipca 2014, 8:24
Aktualizacja: 12:31
Autor: Ilona Turowska
Jelenia Góra: Bezpłatnie uczą się do poprawki z matury
Fot. Ilona Turowska
Osoby, które nie zdały matury z matematyki, biorą udział w kursie przygotowującym do egzaminu poprawkowego zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sudeckiej 53 w Jeleniej Górze. Zajęcia, które potrwają do 14 sierpnia są bezpłatne. Ci, którzy chcieliby się przyłączyć do powtórki, cały czas mogą to zrobić.

Zajęcia zorganizowane przy wsparciu prezydenta miasta Marcina Zawiły odbywają się codziennie od godziny 9.00 do 12.15.

- Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy. Zgłosiliśmy kurs do wydziału oświaty i podaliśmy informację do szkół ponadgimnazjalnych jeszcze przed radą pedagogiczną, aby nauczyciele zdążyli przekazać informację swoim uczniom – mówiła Anna Skibińska.

W tym roku maturę z matematyki na poziomie podstawowym na Dolnym Śląsku zdało tylko 70,7 procent uczniów. W Jeleniej Górze wymagane minimum punktowe zdobyło 71,4 procent maturzystów, ale już w powiecie jeleniogórskim jedynie 45 procent. Nic więc dziwnego, że organizatorzy kursu nadal odbierają telefony z pytaniami o wolne miejsca.

- Zainteresowanie jest duże. Średnio na zajęciach pojawia się 35 osób. Niektórzy nie przychodzą codziennie, ponieważ pracują, ale nadrabiają systematycznie zaległości – mówiła dyrektor placówki.
Wśród uczestników są nie tylko maturzyści tegoroczni, ale również osoby, które w ubiegłych latach nie zdały egzaminu dojrzałości lub chcą go zdać po długoletniej przerwie.

- O kursie dowiedziałem się z Internetu. Ja i moi młodsi koledzy czerpiemy z zajęć wiele korzyści. Najważniejsze dla nas jest to, że kurs jest darmowy. Możemy poprawić nasze błędy i niedociągnięcia. Prowadzący przedstawia materiał w zrozumiały sposób. Zależy nam, żeby zdać – mówił Mirosław Długasiewicz, rencista, który w tym roku chce zdać egzamin dojrzałości.
Wielu uczestnikom kursu do zdania matury zabrakło kilku punktów i przyznają, że z matematyką mają problem.

- Poziom matury podstawowej jest wysoki, nie każdy ma umysł ścisły i nie każdy sobie radzi. Wiele zależy też od nauczyciela. Niektórzy nie potrafią przekazać swojej wiedzy w przystępny sposób – przyznała Kamila Sroczyńska, tegoroczna maturzystka, uczestniczka kursu.
Ambitnym, których majowa porażka nie zraziła i będą przystępować do sierpniowej poprawki, życzymy powodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group