Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3738
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpłatne sterylizacje w mieście wolno żyjących kotów

Czwartek, 16 marca 2017, 8:12
Autor: Joanna P.
Jelenia Góra: Bezpłatne sterylizacje w mieście wolno żyjących kotów
Fot. Joanna P.
W Jeleniej Górze odbyła się pierwsza w tym roku nieodpłatna sterylizacja i kastracja wolno żyjących kotów. Główny cel akcji to zapobieganie rozmnażaniu się tych zwierząt na terenie miasta. Rozdano 195 kart zgłoszeniowych do bezpłatnego zabiegu.

Co roku rodzi się mnóstwo wolno żyjących kotów. Są one bardzo często przeganiane i płoszone przez ludzi. Urząd Miasta Jelenia Góra chce zapobiegać rozmnażaniu się tych żyjących dziko zwierząt w mieście. W tym celu przeprowadzono wiosenną akcję nieodpłatnej sterylizacji lub kastracji .

Na chwilę obecną sterylizacja jest najlepszym sposobem, aby ograniczyć populację dzikich kotów. Akcja bezpłatnej sterylizacji była skierowana do mieszkańców Jeleniej Góry. Aby skorzystać z możliwości wysterylizowania zwierzęcia, należało zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, mieszczącego się przy ul. Sudeckiej 29 w Jeleniej Górze. Tam wydawano od 07.03 do 13.03 specjalne karty, w celu zapisania zwierzęcia na zabieg.

Urząd Miasta informuje, że wydano 195 kart zgłoszeniowych. 155 kart trafiło do mieszkańców miasta, natomiast 40 do dwóch fundacji – Mondo Cane oraz do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Można było zgłaszać zwierzęta, które mieszkały dziko w naszym sąsiedztwie – w altanach, piwnicach, garażach. Zabiegi wykonano w przychodni dla zwierząt „ Animals” przy ul. Noskowskiego. Wszystkie poddane sterylizacji koty zostały oznaczone poprzez wycięcie niewielkiego fragmentu lewego ucha, w kształcie trójkąta.

To nie jest pierwsza tego typu akcja w Jeleniej Górze i nie ostatnia. Być może jeszcze w tym roku będzie kolejna. Wszystko zależy od funduszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group