Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6489
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpłatne badania wzroku dla dzieci

Środa, 29 września 2021, 12:00
Aktualizacja: 12:01
Autor: WCSKJ
Jelenia Góra: Bezpłatne badania wzroku dla dzieci
Fot. pixabay.com
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej już w najbliższą sobotę (2.10) organizuje kolejne badania dla dzieci i młodzieży. Tym razem mali pacjenci z Jeleniej Góry będą mogli skorzystać z konsultacji okulistycznych. Badania są bezpłatne, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego. To już czwarta odsłona akcji profilaktycznej „Oczka, plecki i spokojna głowa” organizowana przez jeleniogórską placówkę.

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży po trudnym okresie nauki zdalnej i izolacji, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej od czerwca organizuje akcję profilaktyczną „Oczka, plecki i spokojna głowa”. W jej ramach dzieci i młodzież w wieku szkolnym do 18. roku życia, zamieszkujący na terenie Jeleniej Góry, mogą skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych, ortopedycznych, a także konsultacji psychologicznych.

W najbliższą sobotę, 2 października przeprowadzone zostaną badania wzroku i konsultacje z lekarzem okulistą z jeleniogórskiego szpitala. Po badaniach lekarz wyjaśni rodzicom lub opiekunom ewentualne problemy ze wzrokiem u dziecka i wskaże dalszą drogę leczenia. Na badanie wymagana jest wcześniejsza rejestracja dziecka pod nr telefonu: 602622731 przez rodzica lub opiekuna prawnego. Zapisy trwają od wtorku 28 września 2021 r. do piątku 1 października 2021 r. w godzinach od 8.00-15.00.

Podczas czwartej już odsłony naszej akcji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym na bezpłatne badania wzroku. Podczas pandemii najmłodsi przed ekranami komputera, telefonu czy telewizora spędzali długie godziny, a to odbiło się na bardzo ważnym narządzie jakim są oczy. Skutkiem tego jest pogorszenie widzenia i wady wzroku, które jak najszybciej należy zdiagnozować, aby zapobiec ich pogłębieniu. – mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, pomysłodawca akcji.

Dotychczas badania w ramach akcji „Oczka, plecki i spokojna głowa” organizowane były pod koniec czerwca, w lipcu i na początku września.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
3
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1100
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group