Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 6464
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Bezpieczny senior – debata w Mysłakowicach

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 17:23
Autor: KMP Jelenia Góra
Mysłakowice: Bezpieczny senior – debata w Mysłakowicach
Fot. KMP Jelenia Góra
Policja jeleniogórska była organizatorem debaty społecznej, ukierunkowanej na bezpieczeństwo seniorów , która odbyła się 4 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

W spotkaniu udział wzięli: policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze, przedstawiciele emerytów i rencistów z Klubu Seniora w Mysłakowicach, mieszkańcy gminy, dyrektor Ośrodka Zdrowia z Mysłakowic, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach, Komendant Komisariatu Policji w Kowarach.

Debata rozpoczęła się krótką prezentacją o realizowanych przez policję działań prewencyjnych, skierowanych na bezpieczeństwo seniorów, które omówiła st. sierż. Beata Sosulska-Baran, następnie podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze omówiła prawne aspekty dotyczące złożenia zawiadomienia o przestępstwie oraz kontaktu z Policją. Następnie komendant Komisariatu Policji w Jeleniej Górze – podinsp. Włodzimierz Chmiel przybliżył mieszkańcom sylwetki dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przedstawił teren ich działania oraz zapoznał z aplikacją „Moja Komenda” . Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Dzielnicowych można wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Na koniec policjanci omówili zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomnieli, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego.

- Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w domach i na ulicy, zwłaszcza tematy dotyczące różnego rodzaju oszustw i kradzieży, którymi ofiarami padają osoby starsze. Wszyscy zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać, jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu. Na koniec uczestnicy debaty otrzymali odblaski – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
87
Tak
77%
Nie
13%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group