Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczny senior – debata w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 5 kwietnia 2018, 17:23
Autor: KMP Jelenia Góra
Fot. KMP Jelenia Góra
Policja jeleniogórska była organizatorem debaty społecznej, ukierunkowanej na bezpieczeństwo seniorów , która odbyła się 4 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

W spotkaniu udział wzięli: policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze, przedstawiciele emerytów i rencistów z Klubu Seniora w Mysłakowicach, mieszkańcy gminy, dyrektor Ośrodka Zdrowia z Mysłakowic, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach, Komendant Komisariatu Policji w Kowarach.

Debata rozpoczęła się krótką prezentacją o realizowanych przez policję działań prewencyjnych, skierowanych na bezpieczeństwo seniorów, które omówiła st. sierż. Beata Sosulska-Baran, następnie podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze omówiła prawne aspekty dotyczące złożenia zawiadomienia o przestępstwie oraz kontaktu z Policją. Następnie komendant Komisariatu Policji w Jeleniej Górze – podinsp. Włodzimierz Chmiel przybliżył mieszkańcom sylwetki dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przedstawił teren ich działania oraz zapoznał z aplikacją „Moja Komenda” . Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Dzielnicowych można wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Na koniec policjanci omówili zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomnieli, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego.

- Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w domach i na ulicy, zwłaszcza tematy dotyczące różnego rodzaju oszustw i kradzieży, którymi ofiarami padają osoby starsze. Wszyscy zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać, jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu. Na koniec uczestnicy debaty otrzymali odblaski – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Gość 5-04-2018 19:23
To na plus tak powinno być. A wòjt gdzie w sondzie brawa dla niego.
~czytam i słucham 5-04-2018 19:38
Nie widzialam ogłoszeń w sprawie debaty ani na stronie urzędu ani w środowisku. Czy zaproszenia były imienne? Czy dla wybranych?
~czytam i słucham 5-04-2018 21:09
Debata to spotkanie wielu instytucji w celu znalezienia najlepszego rozwiązania danego problemu. Więc dla mnie nie była to debata tylko jednostronne przedstawienie swojej sprawy.
~m-ce 6-04-2018 20:25
do: ~czytam i słucham (21:09)
To nie prawda... problemy ludzi starszych też są ważne... a jak komuś się to nie podoba niech sam zainicjuje takie cykliczne spotkania..:)
~czytam i słucham 8-04-2018 13:36
Problemy ludzi starszych są bardzo ważne prze Pani. Nawet bardzo. Uczulam wszystkich na bezpieczeństwo osób starszych. Ale bez kłótni o to: co i kto. Ale dla wszystkich. Nie dla wybranych i nie mogą być przetargiem w rozgrywkach wyborczych. A, że informacji nie było to nie było. Żeby było dobrze należy łączyć siły w walce ze złodziejstwem, chamstwem i bandyctwem. I tyle w temacie. A nie puszyć się. Bo ja jestem z Wami. I też bym przyszła posłuchać i zabrać głos. Pozdrawiam miłe Panie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group