Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12229
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Bezpieczny senior” – debata społeczna w ODK

Wtorek, 10 kwietnia 2018, 6:34
Autor: 112
Jelenia Góra: „Bezpieczny senior” – debata społeczna w ODK
Fot. KMP Jelenia Góra
Policja jeleniogórska i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa to organizatorzy debaty społecznej pn. „Bezpieczny Senior”. Spotkanie jest jednym z kilku, które odbędą się w Jeleniej Górze w 2018 r. i będą poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu na terenie jeleniogórskich osiedli mieszkaniowych, zarządzanych przez JSM.

Pierwsza debata, która odbyło się w ODK na Zabobrzu, poświęcona była spotkaniu z seniorami. W spotkaniu udział wzięli: jeleniogórscy seniorzy, przedstawiciele Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zastępca komendanta miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Bogumił Kotowski, kierownik Rewiru I Dzielnicowych KP I w Jeleniej Górze asp. sztab. Sławomir Wiktorski, ekspert Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze, podinsp. Małgorzata Gorzelak i specjalista prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze st. sierż. Beata Sosulska-Baran.

Debatę otworzył mł. insp. Bogumił Kotowski krótką informacją dotyczącą realizowanych przez policję działań prewencyjnych, ukierunkowanych na bezpieczeństwo seniorów. Następnie podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze omówiła metody działania sprawców przestępstw oszustw i wyłudzeń oraz wskazała jak należy zachować się w sytuacji kontaktu z osobą zamierzającą dokonać przestępstwa. Ponadto wskazała na zagrożenia wynikające z bycia uczestnikiem ruchu drogowego.

Kolejną osobą, która zabrała głos, był kierownik Rewiru I Dzielnicowych Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze asp. sztab. Sławomir Wiktorski, który mieszkańcom przybliżył sylwetki dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przedstawił teren ich działania oraz zapoznał z aplikacją „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Omówił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomniał, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego. Następnie st. sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, przedstawiła programy prewencyjne realizowane przez jeleniogórską policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów.

Debata zakończyła się dyskusją. Poruszano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów w ruchu drogowym, w domach i na ulicy. Wszyscy rozmówcy byli zgodni, że o problemach seniorów należy rozmawiać jak najczęściej i przypominać o zagrożeniach w codziennym życiu. Na koniec uczestnicy debaty otrzymali odblaski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
995
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group