Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7052
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Bezpieczny senior” – debata społeczna

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 listopada 2014, 10:10
Aktualizacja: Piątek, 28 listopada 2014, 16:08
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Książnicy Karkonoskiej odbyło się wczoraj (27.11) spotkanie poświęcone bezpieczeństwu starszych mieszkańców Jeleniej Góry. Organizatorem była Policja, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta.

W spotkaniu udział wzięli policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Rzecznik Konsumenta, przedstawiciele związku emerytów i rencistów, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele związku Sybiraków, Uniwersytetu III wieku, przedstawicielki Klubu Amazonek oraz Urzędu Miasta. Przybyłych przywitał zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Piotr Wałczyk oraz wiceprezydent Jerzy Łużniak – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Zastępca prezydenta podkreślił, że władzom i radnym od lat leży na sercu bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Karkonoszy i w tym celu z budżetu miasta przeznaczają środki na wsparcie działań policji. W przyszłorocznym budżecie na ten cel zaplanowano 450 tysięcy złotych. Z tych środków kupiony zostanie sprzęt, który ma istotne znaczenie dla pracy mundurowych oraz na dodatkowe patrole.

Debata rozpoczęła się krótką prezentacją realizowanych przez policję działań prewencyjnych, skierowanych na bezpieczeństwo seniorów, które omówiła st. asp. Danuta Razmysłowicz, następnie asp. Klaudia Rozbicka – zastępca naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze omówiła prawne aspekty dotyczące złożenia zawiadomienia o przestępstwie oraz kontaktu z policją. Kolejną osobą, która zabrała głos była Jagoda Reder – Sadowska - Miejski Rzecznik Konsumenta, która zwróciła uwagę na kruczki zawarte w umowach kredytowych, umowach o pożyczkę, itp. Na koniec głos zabrał Wojciech Filipiak – pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, który omówił zasady udzielania świadczeń socjalnych, przez instytucję, którą reprezentował.

Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy, zwłaszcza dotyczące różnego rodzaju oszustw i kradzieży, którymi ofiarami padają osoby starsze. Dyskutanci zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali policyjne odblaski, które zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej zdecydowanie podnoszą ich widoczność na drodze, a co za tym idzie również ich bezpieczeństwo.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Misia33 27-11-2014 14:07
Wczoraj był 27.11? To który jest dziś?
~aruś 27-11-2014 15:55
Miasiaczku33. Nie umiesz czytać, albo nie rozumiesz tekstów, tworzonych przez "jelonkowych" redaktorów. Skoro wczoraj był 27.11 to dziś jest 28 11. To proste jak banan.
~ 27-11-2014 20:04
Frekwencja olbrzymia, temat odfajkowany !!!!!!!!!!
~akcja_informacyjna 10-12-2014 19:56
Takie spotkania są potrzebne ponieważ zwiększają świadomość seniorów nt. wielu niebezpieczeństw. W ciągu ostatnich tygodni na terenie naszej gminy pojawiły się dziesiątki ostrzeżeń przed naciągaczami, którzy podszywają się pod pracowników TAURONA . Plakaty ostrzegawcze „PILNY KOMUNIKAT” informują, że przedstawiciele handlowi Taurona nie chodzą po domach. Jeśli więc podejrzewacie, że zostaliście wprowadzeni w błąd, warto zadzwonić na ich infolinię: 555 444 555

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group