Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3684
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczny Przedszkolak w "13" - podsumowanie akcji

Piątek, 7 maja 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:41
Autor: Pk
Jelenia Góra: Bezpieczny Przedszkolak w "13" - podsumowanie akcji
Celem spotkania było podsumowanie wdrażanego od czterech lat programu profilaktycznego uczącego dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, bezpiecznego korzystania z prądu elektrycznego oraz zachowania w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Honorowym gościem spotkania był Zastępca Prezydent Miasta Jeleniej Góry Pan Józef
Sarzyński reprezentujący władze miasta. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele jeleniogórskich służb mundurowych, Wizytator Wychowania Przedszkolnego z Kuratorium Oświaty, przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Jeleniej Górze a także przedstawiciele Koncernu Energetycznego Energia PRO.

Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w grach i zabawach prezentując nabyte dzięki
programowi „Bezpieczny Przedszkolak” umiejętności postępowania na ulicy, w kontaktach z nieznajomymi oraz w sytuacji zagrożenia. Odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych, postępowania w razie pożaru oraz znajomości numerów alarmowych. Zaproszeni goście bawili się razem z dziećmi by pod koniec spotkania otrzymać od dyrekcji przedszkoli pamiątkowe dyplomy a od wdzięcznych przedszkolaków drobne upominki. Goście nie pozostali dłużni i także obdarowali dzieci drobnymi
upominkami.

Dzięki programowi „Bezpieczny Przedszkolak” dzieci nauczyły się rozpoznawać niebezpieczne sytuacje oraz sposoby postępowania, gdy czują się zagrożone. Poznały również umiejętność pomocy osobom poszkodowanym np. w czasie wypadku.

Przeprowadzenie tego programu nie było by możliwe gdyby nie dobrze koordynowana współpraca przedszkoli z instytucjami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group