Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6457
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczny powrót do szkoły

Piątek, 26 sierpnia 2016, 10:17
Aktualizacja: Sobota, 27 sierpnia 2016, 8:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bezpieczny powrót do szkoły
Fot. Przemek Kaczałko
– Mamy przykrą wiadomość przede wszystkim dla młodzieży – kończą się wakacje – mówił (z nutką ironii) na wstępie czwartkowej (25.08) konferencji prasowej w Ratuszu wiceprezydent Jerzy Łużniak. Spotkanie dotyczyło bezpiecznego powrotu do szkoły, w którym pomóc ma straż miejska.

Zastępca Marcina Zawiły podkreślał, że są i będą podejmowane działania w kierunku zapewnienia bezpiecznej drogi do szkoły oraz bezpieczeństwa wokół samej szkoły i wewnątrz. - Chcemy, żeby straż miejska była aktywna – mówił Jerzy Łużniak. - Cały wątek bezpieczeństwa związany ze szkołą to nie jest domena wyłącznie służb miejskich. Trzeba pamiętać o ogromnej roli samej szkoły, ale także rodziców – dodał Piotr Paczóski, drugi z wiceprezydentów obecny na konferencji prasowej.

- Okolice szkół lustrowane są od początku sierpnia. Szczególną uwagę patrole przywiązują do bezpiecznego dojścia do szkół z miejsca zamieszkania. Przegląd wykazał, że nie było większych uchybień, a drobne usterki mają być usunięte w tym tygodniu – powiedział Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Mowa o drobiazgach typu: ubytki asfaltu w nawierzchni czy naprawa oznakowania poziomego i pionowego. - Na początku roku szkolnego od godz. 7:30 do 9:00 okolice szkół będą patrolowane. Szczególnie tam, gdzie mamy zagrożenia w ruchu drogowym – dodał strażnik miejski. Pod koniec miesiąca, gdy dzień będzie krótszy, patrole będą rozdawać opaski odblaskowe.

- Będziemy też chcieli, żeby nie dochodziło do sprzedaży dziwnych artykułów, których nie chcielibyśmy, żeby pod szkołą i w szkole się odbywały – podkreślił Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group