Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 5020
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczniej nie tylko do przedszkola

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 maja 2015, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 24 maja 2015, 8:04
Autor: Angela
Fot. Paulina Drżał
Do końca sierpnia br. przebudowany zostanie fragment chodnika przy ul. Fredry wraz z murem oporowym od strony Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze. To niewielkie zadanie, ale ważne dla bezpieczeństwa przede wszystkim dzieci, ale i dorosłych pieszych. Obecnie chodnik jest podziurawiony, a mur oporowy grozi zawaleniem.

Chodzi o 150 metrowy chodnik przy ul. Fredry w Jeleniej Górze oraz 1,5 metrowy mur oporowy od strony „Okrąglaczka”. Wykonawca najpierw rozbierze zarówno chodnik, jak i mur, a następnie wykona je od nowa i prawidłowo oznakuje.

Wykonawcę poznamy z końcem maja br. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu to 25.05 br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~anonim777 23-05-2015 8:25
Mur oporowy- przecież są gotowe prefabrykaty betonowe ,szybko i pewne ze nie trzeba za rok poprawiać jak to jest zawsze
~ 23-05-2015 9:46
Jakie bezpieczeństwo niektóre paniusie tak się śpieszą z dziećmi na swoich rumakach że nawet mur nie pomoże .zrobić tam jeden kierunek to bezpieczeństwo się poprawi
~Pi 23-05-2015 22:40
Jeden kierunek zrobili na ul. Tuwima - tam jest wejście do przedszkola. Jak mamuśki i tatuśki przyjeżdżają do przedszkola to dopiero jest Sajgon - stają z dwóch stron drogi - blokują przejazd i jeszcze wypuszczają dziecko na drogę zamiast na chodnik. Na Fredry też przydałoby się zrobić jeden kierunek ale z innych powodów: - na końcu Fredry jest zakręt zasłonięty wysokim murem (za zakrętem ostry zjazd w dół), chodnik ma tam około pół metra i stoi na nim lampa - piesi np. z wózkiem muszą iść ulicą - niby jest tam ograniczenie do 30-ki ale rano popyla tam ostro sporo mamusiek dowożących dzieciaczki do ogólniaka i wracających z przedszkola (bo Tuwima jedno-kierunkowa) - samochody parkujące przy wyjeździe na Nowowiejską (przy Kukutu Cafe) uniemożliwiają wyminięcie się jadących samochodów
~@^@ 24-05-2015 13:40
Takich rodziców nalezy już dyscyplinować od przedszkola, jakiś policjant powinnien przynajmniej pouczyć, podpwiedzieć inne zachowanie jeżeli już boją się, że jakaś mamuśka na nich pokrzyczy. Bo niestety później taki rodzic trafia pod szkoły i tam dopiero sajgon, niektórzy chcą odstawiać samochodem dziecko pod klasę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group