Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5913
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Bezpieczniej dzięki płatnej służbie

Niedziela, 20 lipca 2008, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: M. Kaszuba
Mieszkańcy powiatu lwóweckiego mogą poczuć się bezpieczniej. Z kasy urzędy przeznaczono pieniądze na dodatkowe, płatne służby policji.

– Jeśli funkcjonariusz policji pracuje np. od poniedziałku do piątku to może na weekend wziąć tzw. płatną służbę i dorobić do pensji. Dzięki takim płatnym służbom na ulicach naszej gminy zauważamy zwiększone ilości patroli, są to patrole piesze jak i zmotoryzowane, patrolujemy niebezpieczne miejsca, okolice sklepów itp. – mówi mł.asp Mateusz Królak, rzecznik prasowy KPP w Lwówku Śląskim.

Nie wiadomo tylko na jak długo wystarczy pieniędzy dla lwóweckich policjantów. Ale – póki co, w samym mieście zmalała radykalnie liczba pospolitych wykroczeń takich jak: demolowanie koszy na śmieci, wybijanie szyb czy inne rodzaje niszczenia mienia. Jest to także zasługa nowo zainstalowanego monitoringu, który zniechęca i odstrasza wandali.

Jeśli lwóweccy policjanci „czują”, że weekend może być wyjątkowo bogaty w wydarzenia łamiące prawo, wówczas o pomoc proszone są służby prewencji z Legnicy. Mł. asp. Mateusz Królak informuje także, że tegoroczne Lato Agatowe dzięki wzmożonym patrolom policji odbyło się bez większych ekscesów.

Były co prawda bójki sprowokowane przez pijanych młodych ludzi, ale takie sytuacje zdarzały się sporadycznie i nie sposób ich całkowicie wyeliminować podczas imprez masowych.

Podobnie trudno jest zwalczyć plagę pijanych kierowców w regionie. Na niewiele się zdają wysokie kary łącznie z utratą uprawnień do kierowania pojazdami za jazdę po kielichu.

Na pocieszenie warto podkreślić fakt, że lwóweccy stróże prawa są jednym z przodujących powiatów na Dolnym Śląsku w eliminowaniu tego typu patologii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group