• Sobota, 23 czerwca 2018
  • Godz. 22:01
  • Imieniny: Wandy, Zenona
  • Czytających: 4660
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bezpiecznie w „13”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 czerwca 2018, 6:28
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2018, 7:51
Autor: SP 13
Fot. Użyczone/SP 13
W jeleniogórskiej „Trzynastce” odbyła się akcja edukacyjna pod hasłem „Tydzień dla bezpieczeństwa”. W tym czasie zorganizowano szereg działań i spotkań związanych z bezpieczeństwem.

Szkoła Podstawowa nr 13 gościła między innymi Jana Gazdę z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas przebywania nad wodą. Przypomniał uczniom o czym należy pamiętać przebywając na plaży, przed wejściem do wody oraz przebywając w wodzie. Jan Gazda opowiedział również o pracy ratownika oraz zapoznał dzieci ze sprzętem służącym do ratowania życia.

Dla klas młodszych, dzięki zaangażowaniu Klubu Sportowego JUST SWIM, odbyła się prelekcja pt. „Bezpieczeństwo nad wodą”. Uczniowie klas I-III wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą omawianego tematu. Brali aktywny udział w zajęciach, które przestawione były w bardzo ciekawy sposób. Na zakończenie otrzymali dyplomy potwierdzające udział w akcji edukacyjnej.

Zajęć, których nie mogło zabraknąć podczas „Tygodnia dla bezpieczeństwa” były zajęcia przygotowane przez DIVEMED – Jarosława Przybylskiego. Ratownicy medyczni przypomnieli uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, zachowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nowością dla uczniów było szkolenie z użyciem defibrylatora AED, który szkoła otrzymała w tym roku szkolnym.

Tradycyjnie przed okresem wakacyjnym dzielnicowy Robert Karnicki przygotował dla uczniów pogadankę na temat bezpieczeństwa w okresie wolnym od zajęć szkolnych. Rozmawiano z uczniami o bezpiecznych sposobach spędzania czasu wolnego, zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz zachowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.

W ramach „Tygodnia dla bezpieczeństwa”, pod czujnym okiem Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej przeprowadzono w Trzynastce egzamin na kartę rowerową.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Ile trzeba zarabiać, aby w naszym kraju godnie żyć?  7
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami z 22.06.2018 r.  
Miej świadomość
Polska Czarnym Koniem Mundialu 2018?  4
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  67
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego  3
Kultura
Koncert Nadzwyczajny Przebudzenie  6
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group