Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6727
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpiecznie w „13”

Wtorek, 12 czerwca 2018, 6:28
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2018, 7:51
Autor: SP 13
Jelenia Góra: Bezpiecznie w „13”
Fot. Użyczone/SP 13
W jeleniogórskiej „Trzynastce” odbyła się akcja edukacyjna pod hasłem „Tydzień dla bezpieczeństwa”. W tym czasie zorganizowano szereg działań i spotkań związanych z bezpieczeństwem.

Szkoła Podstawowa nr 13 gościła między innymi Jana Gazdę z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas przebywania nad wodą. Przypomniał uczniom o czym należy pamiętać przebywając na plaży, przed wejściem do wody oraz przebywając w wodzie. Jan Gazda opowiedział również o pracy ratownika oraz zapoznał dzieci ze sprzętem służącym do ratowania życia.

Dla klas młodszych, dzięki zaangażowaniu Klubu Sportowego JUST SWIM, odbyła się prelekcja pt. „Bezpieczeństwo nad wodą”. Uczniowie klas I-III wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą omawianego tematu. Brali aktywny udział w zajęciach, które przestawione były w bardzo ciekawy sposób. Na zakończenie otrzymali dyplomy potwierdzające udział w akcji edukacyjnej.

Zajęć, których nie mogło zabraknąć podczas „Tygodnia dla bezpieczeństwa” były zajęcia przygotowane przez DIVEMED – Jarosława Przybylskiego. Ratownicy medyczni przypomnieli uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy, zachowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nowością dla uczniów było szkolenie z użyciem defibrylatora AED, który szkoła otrzymała w tym roku szkolnym.

Tradycyjnie przed okresem wakacyjnym dzielnicowy Robert Karnicki przygotował dla uczniów pogadankę na temat bezpieczeństwa w okresie wolnym od zajęć szkolnych. Rozmawiano z uczniami o bezpiecznych sposobach spędzania czasu wolnego, zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz zachowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.

W ramach „Tygodnia dla bezpieczeństwa”, pod czujnym okiem Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej przeprowadzono w Trzynastce egzamin na kartę rowerową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group