Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5139
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpiecznie pożegnali lato na Zabobrzu

Czwartek, 28 sierpnia 2008, 8:32
Aktualizacja: 13:15
Autor: Ania/JSL
JELENIA GÓRA: Bezpiecznie pożegnali lato na Zabobrzu
Fot. JSL
Młodzi mieszkańcy największego osiedla w mieście powiedzieli wczoraj (środa) do widzenia najcieplejszej porze roku. Zabawę na festynie połączyli z nauką przepisów ruchu drogowego, co z pewnością zwiększy ich bezpieczeństwo podczas nadchodzącego roku szkolnego.

- Dzieci na naszym osiedlu, na co dzień, nie mają wiele atrakcji, stąd pomysł na zorganizowanie tej imprezy. Nie wymaga ona ogromnych nakładów pieniędzy, a satysfakcja jest ogromna – mówi Mariusz Synówka, członek rady osiedla Zabobrze III.

– Jest to dalszy ciąg imprez związanych z takimi hasłami, jak „Bezpieczne wakacje”, czy "Żegnajcie wakacje”, „Witaj szkoło”. Straż miejska ma chronić całe miasto, dlatego też staramy się być wszędzie, nawet na Chojniku, gdzie również zorganizowaliśmy festyn, mający uświadamiać nieco starsze dzieci – powiedział mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, który przy okazji jest radnym powiatu jeleniogórskiego.

W festynie brały też udział dzieci z domu dziecka „TIS” na Sobieskiego. Większość maluchów pochłonął konkurs malarski, któremu oddawały się całym sercem. O czym świadczyły umazane ręce i ubrania. Głównym tematem dzisiejszych rysunków był jeleń, który mógł mieć różne, niekoniecznie prawdziwe ubarwienie.
– W tamtym roku malowaliśmy żaby, ale po pewnym czasie zabrakło zielonej farby, dlatego też w tym roku myślą przewodnią konkursu rysunkowego jest hasło - Kolor jelenia nie ma znaczenia. Konkursy jak zwykle prowadziła ze swadą radna Ewa Duziak – mówił Mariusz Synówka.

Dorośli mieli okazję zobaczyć jak widzi świat pijany kierowca. Było to możliwe dzięki alko-goglom, kupionym przez Fundację „Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga”.
- Założyłem te gogle i było to przerażające przeżycie – powiedział jedne z mieszkańców Zabobrza – Nie mogłem utrzymać linii prostej, miałem kłopoty z jazdą gokartem. Teraz rozumiem dlaczego tak łatwo pijani powodują wypadki.

Tegoroczny festyn to druga edycja tej imprezy, pomysłodawcy zamierzają kontynuować ją przez najbliższych parę lat, co z pewnością ucieszy osiedlowe dzieci.
– Taka impreza jak ta jest nam bardzo potrzebna, nie mamy teraz nawet placu zabaw, na którym moglibyśmy się pobawić, chcielibyśmy, żeby festyn organizowano częściej – mówią dzieci, uczestniczące w konkursie rysunkowym.

W organizacji festynu pomógł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze oraz liczni sponsorzy.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group