Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3220
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczni w służbie i w pracy – po szkoleniu w MOPS

Środa, 21 marca 2018, 13:03
Aktualizacja: Czwartek, 22 marca 2018, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bezpieczni w służbie i w pracy – po szkoleniu w MOPS
Fot. Przemek Kaczałko
W ubiegłym roku wystartowała ogólnopolska kampania społeczna Służby Więziennej „Bezpieczni w służbie i w pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym”. Wczoraj (20.03) takie szkolenie odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy Al. Jana Pawła II.

Jak podkreślili organizatorzy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na co dzień spotykają się z trudnymi podopiecznymi. -
Często są to ludzie, którzy często zachowują się w sposób agresywny, ubliżają przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Przypominamy pracownikom MOPS jakie przysługują im prawne uprawnienia, szkolimy ich z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale dodajemy też elementy samoobrony - różnego rodzaju chwyty obezwładniające - powiedział mjr Mariusz Mrozewski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

- Wymieniamy się doświadczeniami - jak reagować na zniesławienia, werbalną czy fizyczną agresję. Z takimi trudnymi sytuacji niestety mamy do czynienia. Często klient niezadowolony z wydanej decyzji zachowuje się niestosownie w stosunku do pracownika, kierownika czy nawet dyrekcji - nie ukrywa Wojciech Łabun, dyrektor jeleniogórskiego MOPS, który wspomina m.in. wiele przypadków agresji słownej i fizycznej, które spotykają pracowników zarządzanej przez niego placówki. - Doświadczenia przekazywane przez pracowników Służby Więziennej pozwalają nauczyć się jak zachowywać się w sytuacjach stresowych - dodał.

Rzecznik aresztu zapowiada kolejne szkolenia w jednostkach administracji publicznej, bowiem zainteresowanie jest bardzo duże. - W przyszłości planujemy również przeprowadzić takie szkolenie dla współpracujących z nami jeleniogórskich kuratorów sądowych - informuje rzecznik aresztu.

Seminarium poprowadzili funkcjonariusze specjalizujący się w poruszanej tematyce: prawnik, ratownik medyczny, psycholog- psychoterapeuta, instruktorzy samoobrony i sportów walki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group