Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6463
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: „Bezpieczne Wakacje” w Piechowicach

Niedziela, 2 lipca 2017, 6:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lipca 2017, 7:49
Autor: Joanna
Piechowice: „Bezpieczne Wakacje” w Piechowicach
Fot. Joanna
Do końca lipca w każdą sobotę będą odbywać się „Bezpieczne Wakacje” w Piechowicach. To już druga edycja imprezy dla dzieci, która w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko jest zaproszone i mile widziane. Organizatorzy zaplanowali dużo aktywnych i ciekawych zajęć.

Wczoraj (01.07) odbyły się pierwsze zabawy w czasie tegorocznych wakacji. Co sobotę, do końca lipca od godziny 12.00 do 16.00 dzieci i młodzież mogą przychodzić na powstałe nie tak dawno boisko przy ul. Pakoszowskiej. Tam w podanych godzinach mają zapewnioną opiekę i wiele atrakcji.

W sobotę na rozpoczęcie imprezy organizatorzy zaplanowali wspólne ognisko. Przygotowano „tor przeszkód”, który można było pokonywać na gokartach. Były zespołowe gry sportowe, wkrótce zostanie zamontowane wyposażenie do koszykówki. Jest również stół do tenisa stołowego.

Natomiast dla lubiących dziedziny plastyczne odbywają się zajęcia, które prowadzi Agata Brzuchalska z Ośrodka Kultury w Piechowicach. Podczas wczorajszych zajęć zrodził się pomysł stworzenia wielkiej tablicy informacyjnej, ozdobionej herbem Piechowic, która zostanie umieszczona w domku obok boiska, w którym odbywają się zabawy w czasie deszczu.

Na wczorajszej imprezie pojawiły się dzieci, które brały udział w zajęciach już w zeszłym roku. – Ideą jest to, że każde dziecko robi beztrosko to, co chce. W zeszłym roku były świetne wakacje i dzieci były zadowolone. Od tego roku impreza została wpisana do informatora jeleniogórskiego i zapraszamy na nią wszystkich – poinformował Leon Chmolczyński, organizator i pomysłodawca „Bezpiecznych wakacji”. Dodał, że zajęcia te odbywają się po to, aby dzieci nie nudziły się w domach, aby je odciągnąć od komputerów i zaangażować we wspólne zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group