Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7200
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Bezpieczne wakacje” – spotkania na półkoloniach

Piątek, 21 sierpnia 2015, 15:30
Aktualizacja: 15:38
Autor: 112
Jelenia Góra: „Bezpieczne wakacje” – spotkania na półkoloniach
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2015”, udali się z wizytą do dzieci spędzających letni wypoczynek na półkoloniach w Osiedlowym Domu Kultury, na Górze Szybowcowej oraz w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

W środę (19.08), w związku z realizacją akcji „Bezpieczne Wakacje 2015” i „Bezpieczna woda” oraz „Bezpiecznie z prądem”, sierż. Beata Sosulska-Baran wraz z asp. Jackiem Grekiem – dzielnicowym Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze i insp. Grzegorzem Rybarczykiem ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze przeprowadzili spotkania szkoleniowe, w których udział wzięło łącznie 125 osób.

Spotkania przygotowano w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze programy krajowe oraz programy i działania własne Komendy Miejskiej Policji, w tym: „Bezpieczne Osiedle” z panelem szkoleniowym pn. „Przedszkolak pod parasolem Policji” i „”Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom”, „Jestem Kibicem przez duże K”, akcji ogólnopolskich „Bezpieczne Wakacje 2015”, „Pozory mylą, dowód nie”.

- Podjęte działania prewencyjne zmierzają do zapewnienia na terenie KMP w Jeleniej Górze bezpiecznego wypoczynku i obejmują następujące obszary: bezpieczeństwo na drogach, bezpieczeństwo na półkoloniach, koloniach, itp. oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Po spotkaniu uczestnicy półkolonii otrzymali odblaski, które nakleili na plecaki, bluzy czy koszulki. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzieci brały czynny udział w odgrywaniu scenek oraz odpowiadały na zadawane pytania – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group