Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5408
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczne dzieci

Poniedziałek, 14 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 10:06
Autor: konrad
Jelenia Góra: Bezpieczne dzieci
W zabobrzańskiej Szkole Podstawowej nr. 8 rozpoczął się Tydzień bezpieczeństwa, akcja którą organizuje jeleniogórska Straż Miejska.

Uczniowie klas od 0 do 8 będą się spotykać z przedstawicielami służb zaangażowanymi statutowo w bezpieczeństwo Jeleniej Góry. Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek, podczas którego Grzegorz Rybarczyk z Komendy Straży Miejskiej zainaugurował cykl spotkań. Na sali sportowej przez cały dzień odbywały się spotkania z klasami nauczania początkowego 0-III, gdzie uczniowie zapoznali się z zagadnieniami bezpieczeństwa w szkole, domu, podwórku, ulicy.

W przygotowanym na sali gimnastycznej miasteczku ruchu drogowego uczniowie poznawali zasady poruszania w terenie zabudowanym i poza miastem, gdzie nie ma chodnika. Z kolei st. Sierż. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji, omówiła zagadnienia związane z popełnianymi przestępstwami przez osoby nieletnie i aspekty prawne, jakie są stosowane do osób nieletnich, które dopuściły się czynu karalnego. W następnych dniach odbędą się spotkania ze służbami WOPR-u, GOPR-u, Zakładu Energetycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group