Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5125
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Bezpieczna lekcja

Środa, 21 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:58
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Bezpieczna lekcja
Fot. kmp
SZKLARSKA PORĘBA. Ponad dwustu uczniów z miasta pod Szrenicą wzięło udział w cyklicznych spotkaniach z policjantami. Celem pogadanek było szeroko pojęte bezpieczeństwo najmłodszych a także zapoznanie ich z funkcjonariuszami, którzy pracują w kurorcie.

Szkolenie odbywało się nie tylko w salach lekcyjnych, lecz także w terenie. Dzieci w towarzystwie policjantów udały się na przejście dla pieszych. Tam zapoznały się z zasadami przechodzenia przez jezdnię, znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną.

- Dzielnicowy ze Szklarskiej Poręby st. posterunkowy Marcin Momot opowiedział najmłodszym, jak bezpiecznie się bawić oraz unikać zagrożeń ze strony obcych osób. Uczniowie dowiedzieli się także, jak się zachowywać w przypadku ataku agresywnego psa - informuje sierżant sztabowa Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
- Dzielnicowy Momot wzbudził autorytet wśród najmłodszych słuchaczy i świetnie sobie radził - usłyszeliśmy.

Działaniom przyglądali się komendant w Szklarskiej Porębie nadkom. Donat Pawłowski oraz jego zastępca kom. Piotr Lepka. To część realizowanego przez policję programu prewencyjnego pod hasłem "Nie daj się uzależnieniom". Patronuje mu młodszy inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group