Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Bezpieczna droga do szkoły

Niedziela, 29 sierpnia 2021, 12:27
Autor: 112
Powiat: Bezpieczna droga do szkoły
Fot. Archiwum
Przed nami wrzesień, początek nowego roku szkolnego – rusza policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”.

1 września jeleniogórscy policjanci rozpoczną działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej pod kryptonimem „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”.

Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach wszystkich placówek oświatowych. Od kilku dni policjanci sprawdzają drogi i ulice pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo - zabezpieczających w rejonach szkół.

Z chwilą rozpoczęcia nowego roku szkolnego w okolicy szkół nasilone zostaną kontrole ciągów komunikacyjnych. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci dyscyplinować będą kierowców w aspekcie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W drugim etapie działań policjanci przeprowadzą spotkania i pogadanki z uczniami klas I dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Policjanci pomogą dzieciom poznać przepisy i zasady bezpieczeństwa w teorii i praktyce.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group