Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4230
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczna droga do szkoły

Czwartek, 31 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 31 sierpnia 2006, 12:50
Autor: Ler
Jelenia Góra: Bezpieczna droga do szkoły
Fot. Arkadiusz Piekarz
Pod taką nazwą jeleniogórscy policjanci przeprowadzą akcję, która ma celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży idącej do i ze szkoły.

W poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny. Specjalnym nadzorem zostaną objęte szkoły podstawowe i gimnazja. Umundurowani funkcjonariusze będą czuwać w rejonach placówek także w trakcie trwania zajęć szkolnych. Już teraz trwają kontrole oznakowań w pobliżu szkół, policja zwróci także szczególną uwagę na pojazdy dowożące dzieci na zajęcia, głównie stan techniczny i stan trzeźwości.

Funkcjonariusze w ciągu roku szkolnego będą spotykać się z uczniami, z którymi przeprowadzą pogadanki dotyczące różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień.

Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków. Uczestnicy tych spotkań otrzymają książeczki i ulotki prewencyjne dotyczące poruszanych zagadnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group