Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5840
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczna droga do szkoły

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 31 sierpnia 2006, 12:50
Autor: Ler
Fot. Arkadiusz Piekarz
Pod taką nazwą jeleniogórscy policjanci przeprowadzą akcję, która ma celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży idącej do i ze szkoły.

W poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny. Specjalnym nadzorem zostaną objęte szkoły podstawowe i gimnazja. Umundurowani funkcjonariusze będą czuwać w rejonach placówek także w trakcie trwania zajęć szkolnych. Już teraz trwają kontrole oznakowań w pobliżu szkół, policja zwróci także szczególną uwagę na pojazdy dowożące dzieci na zajęcia, głównie stan techniczny i stan trzeźwości.

Funkcjonariusze w ciągu roku szkolnego będą spotykać się z uczniami, z którymi przeprowadzą pogadanki dotyczące różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień.

Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków. Uczestnicy tych spotkań otrzymają książeczki i ulotki prewencyjne dotyczące poruszanych zagadnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~tomek.jg 31-08-2006 13:09
Akcyjność się policji włączyła jak za PRLu ;)
~Chemist 31-08-2006 13:28
Wszystko ładnie, pięknie. Tylko, że przez wrzesień. A później to już nie ma naszych drogich Panów Policjantów. A sa potrzebni. Szczególnie w gimnazjach gdzie mpełno alkoholu, papierosów i nierzadko też narkotyków...
~do chemista 1-09-2006 11:27
chemist ty wszystko wiesz najlepiej.. jak wiekszosc pozorantow ktorzy sie wpisuja pod artykulami ;] zalosne
~Chemist 1-09-2006 12:40
Do `do chemista`: jeśli uważasz, że jaranie, chlanie i ćpanie czy palenie trawki przez 12-13 latków tuż pod szkołą jest żałosne, to nie wiem czy ty nie jesteś jakimś pozorantem. Ja wpisuję swoją opinię na ten temat. Jak się komuś nie podoba to ma do tego prawo, ale ja też je mam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group