Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczeństwo przy “Ósemce” zadaniem obywatelskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 września 2014, 10:26
Aktualizacja: Sobota, 27 września 2014, 8:42
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwa ocena 150. złożonych wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Jeleniej Góry. Z kolejnym z nich zgłosił się do nas Mariusz Synówka, który złożył projekt pt. Modernizacja oraz rozbudowa ciągu pieszo – jezdnego w obrębie Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze”.

Trwa ocena 150. złożonych wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Jeleniej Góry. Z kolejnym z nich zgłosił się do nas Mariusz Synówka, który złożył projekt pt. Modernizacja oraz rozbudowa ciągu pieszo – jezdnego w obrębie Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze”.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci, zwłaszcza niepełnosprawnych. Ile to będzie kosztować i jaki jest pomysł na realizację?

Wnioskodawca proponuje, by na terenie byłego ogródka szkolnego wymienić nawierzchnię na kostkę brukową, zrobić nowy wjazd na teren szkoły oraz wybudować nowy trakt i połączyć go z już istniejącym. Do tego mają powstać miejsca postojowe dla rodziców dowożących dzieci.

- Po połączeniu nowego ciągu z placem, który obecnie służy do wysadzania dzieci, szkoła będzie miała odpowiednią infrastrukturę komunikacyjną, na której będzie można wytyczyć kierunki jazdy i wprowadzić nową organizację ruchu – dodaje M. Synówka. – Chcemy, by powstało tam kilka miejsc czasowego zatrzymania pojazdów dla osób dowożących dzieci do placówki.

- Rodzice lub opiekunowie będą mogli bezpiecznie (i nie stwarzając zagrożenia dla innych) wysadzić dzieci z pojazdu i doprowadzić je na zajęcia. W ramach tego zadania chcemy również, by wymieniona została część 45-letniej nawierzchni przed wejściem do budynku szkolnego, bo obecnie zagraża ona zdrowiu dzieci. Uporządkowanie (rozgraniczenie) ruchu pojazdów i pieszych poprzez wyznaczenie stref dla nich przeznaczonych zwiększy bezpieczeństwo uczniów – dodaje M. Synówka.

Pierwsze kroki w tej sprawie podjęła już dyrekcja szkoły, która złożyła wniosek do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska o wycięcie drzew z przyszkolnego terenu i otrzymała zgodę.
- Jest to bardzo ważne zadanie, dlatego bardzo liczę na wsparcie nie tylko rodziców naszych uczniów, ale również okolicznych mieszkańców, ponieważ oni również przechodzą przez teren naszej szkoły – mówi Maria Silbert-Salabura, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Koszt całego zadania szacowany jest na 114,5 tys. zł. Projekt przeszedł już pozytywnie ocenę merytoryczną. Niebawem trafi pod obrady komisji powołanej do oceny 150. wniosków. Głosowanie mieszkańców rozpocznie się 29. września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

rymcycymcy 26-09-2014 10:38
Ja będę głosował na "Muzycznego Orlika", a nie na jakieś drogownictwo ! :) ...bo muzyka łagodzi obyczaje, a drogi ...wręcz przeciwnie !
~ 26-09-2014 10:53
Na drugim zdjęciu, za samochodami znajduje się parcela ogrodzona dookoła płotem, przez dziury w płocie, ludzie wpuszczają swoje psy, by tam załatwiały swoje potrzeby i nie sprzątają po pupilkach, a często też tam widzę bawiące się dzieci.
~mieszkankajg 26-09-2014 11:07
Dojście i dojazd do szkoły są fatalne, zwłaszcza w deszczowe dni. Płyty na placu przed wejściem do szkoły są ruchome, w chodniku same dziury. A to jest jedyna szkoła integracyjna w mieście. Nie wszyscy poruszają się samochodem i wysadzają dziecko pod samymi drzwiami szkoły, niektórzy muszą tę drogę pokonać pieszo. Napewno będę głosować za tym projektem i mam nadzieję, że zostanie on zrealizowany zanim moje dzieci ukończą tę szkołę!
~Meg 26-09-2014 11:52
Już dziś popieram ten projekt, od lat mieszkam na zabobrzu i często przechodze przez teren szkoły, moje dziecko tam uczęszcza i uważam że na chwilę obecną warunki sa fatalne, chodniki powypaczane, nieraz sie potknęlam, a juz nie wspomnę o dzieciach przebiegajacych między samochodami, czy też odskakujących od nadjeżdżajacych. Kedys może dojść do tragedii
~do 11:52 26-09-2014 12:47
Brawa za zgłoszenie takiego projektu. Widać , że sami mieszkańcy widzą , że jest to potrzebne, przy szkole w Sobieszowie również jest ten sam problem i on też został zgłoszony. Osobiście jednak mam mieszane odczucia, czy o to nie powinno zadbać miasto, przecież sprawa szkół, przedszkoli i ich bezpieczeństwa jest najważniejszą. Pieniądze obywatelskie powinny iść na projekty związane z wsparciem działań dzieci i młodzieży, czy to w sporcie , czy w muzyce...
~pola20 26-09-2014 21:06
Co niektórzy rodzice,najchętniej swoje pociechy dowieżliby do klasy nie wychodząc z samochodu.......
~ 26-09-2014 22:01
publiczną proszę o o respektowanie przepisów drogowych chodnik nie jest drogą dla poruszania się pojazdów samochodowych
~ 26-09-2014 22:05
apeluję do szkoły o wystąpienie do prezydium miasta o rozwiązani e tego naglącego problemu
~ 26-09-2014 22:20
panie prezydencie naszej wiochy co z łącznikiem właśnie przy szkole nr.8 łączącym ulicę paderewskiego z ulicą różyckiego co obiecanki cacanki ?
~ja 26-09-2014 23:57
pani dyrektor ósemki bierze grube pieniądze za dzieci niepełnosprawne które powinny trafiać na poprawę warunków edukacyjnych tychże dzieci a jakoś dziwnie te pieniądze się rozpływają na inne cele tylko nie te co powinny. Może by ktoś się zainteresował i sprawdził gdzie są i co zostało za nie kupione? Wstyd pani dyrektor!!!
~ 27-09-2014 21:30
Szczytny cel, ale gwoli ścisłości problem był podnoszony od wielu lat, więc nic odkrywczego.
~Meg 28-09-2014 6:52
moż nic odkrywczego, ale do skutku, a niestety zawsze znajdzie się rodzic ktory pod same drzwi podwiezie swoje dziecko, przeciez Dyrecja nie ma na to wpływu, Rodzic nasz Pan

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group