Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9877
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wtorek, 19 lutego 2008, 15:45
Aktualizacja: 16:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Fot. TEJO
Jak wypoczywać bez obaw o agresję ze strony przestępców i jak korzystać z komunikacji miejskiej, aby nikomu nie stała się krzywda. Tego dowiedziały się we wtorek dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej w Szklarskiej Porębie podczas odwiedzin Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

O bezpiecznych zachowaniach opowiadali młodym ludziom, którzy zaczęli drugi tydzień zimowego odpoczynku, mł. asp. Danuta Razmysłowicz oraz mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

– Niedawno mieliśmy interwencję, kiedy policję wezwał bardzo młody mieszkaniec miasta. Był zaniepokojony, że ktoś się kręci w korytarzu. Rodziców nie było w domu – mówiła D. Razmysłowicz. – Okazało się, że intruz był złodziejem, na szczęście zatrzymała go policja – dodała.

To tylko ilustruje skalę zagrożenia młodzieży podczas ferii zimowych, które nie są czasem odpoczynku dla przestępców. Goście dowiedzieli się o metodach ich działania. Mundurowi uczulali słuchaczy, aby byli jak najmniej ufni dla osób obcych. Zwłaszcza, kiedy coś oferują: podwiezienie samochodem lub słodycze. – Dziś przestępcy nie wyglądają tak, jak jakieś zbiry. To często na pozór bardzo kulturalni i dobrze wychowani ludzie, którzy starają się uśpić czujność ofiar – tłumaczyła mł. asp. D. Razmysłowicz.

Młodzi szklarskoporębianie poznali także tajniki komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze. W klimat wprowadził ich Daniel Błażków z MZK, który przedstawił film edukacyjny oraz służył gościom za przewodnika po zajezdni przewoźnika. Można też było skorzystać z uprzejmości sierż. Michała Góździa, dzielnicowego rewiru Pierwszego Komisariatu Policji w Jeleniej Górze, który zaprosił dzieci do „odwiedzin” w radiowozie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
413
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group