Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7078
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: BezKresni z rekordem

Czwartek, 11 lipca 2019, 17:45
Aktualizacja: Sobota, 13 lipca 2019, 6:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: BezKresni z rekordem
Fot. użyczone
W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, zorganizowało akcję zbiórki krwi na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, pod patronatem Jerzego Łużniaka, prezydenta miasta.
Wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej edycji naszej Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów dziękujemy - nie kryli radości organizatorzy akcji.
Piękna sprawa, spośród blisko 50 chętnych do oddania swojego cennego daru jakim jest krew, BezKresnymi Krwiodawcami zostało 31 osób, od których wspaniały personel krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu pobrał łącznie 13,95 litra bezcennego daru krwi. Dziękujemy i gratulujemy, a za rok bijemy kolejny rekord - dodają organizatorzy.

Z kolei dzisiaj (11.07) w Bazylice Mniejszej pw. Erazma i Pankracego odbyła się msza św., której przewodniczył ks. Mariusz Majewski. Wzięli w niej udział przedstawiciele Rady Miejskiej, prezydent miasta i inne osoby, które postanowiły upamiętnić ofiary ludobójstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group