Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3216
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezdomny w bloku? Zadzwoń do SM

Wtorek, 20 października 2009, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: TEJO
Strażnicy miejscy apelują do mieszkańców, aby informowali o ludziach bezdomnych, którzy spędzają noce na klatkach schodowych bloków lub kamienic.

– Takie sytuacje stanowią zagrożenie dla mieszkańców. Bezdomni, którzy nocują w takich miejscach, często piją alkohol, palą papierosy i mogą zaprószyć ogień – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM. – Z kolei Schronisko im. Brata Alberta nie przyjmie pijanych pensjonariuszy – dodaje.

– Często mieszkańcy skarżą się, że bezdomni załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na klatach schodowych, pozostawiają brud i nieczystości. Nie do wszystkich ludzi bezdomnych dotyczy bo są też tacy co przyjdą wyśpią się i pozostawią po sobie czysto i nie ma do nich zastrzeżeń – wyjaśnia G. Rybarczyk.

Z powyższych powodów straż zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie przypadków przebywania bezdomnych na klatkach schodowych. – Każde zgłoszenie będzie sprawdzone i zostaną podjęte stosowne kroki do tych osób, które swym zachowaniem będą zakłócać ład i porządek publiczny – zapewnia rzecznik formacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group