Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5702
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezdomność w obiektywie uczennic fototechnika

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 grudnia 2015, 7:35
Aktualizacja: 7:38
Autor: Angela
Fot. Archiwum Szkoły
„Druga Strona Ulicy” – to tytuł wystawy zdjęć wykonanych przez uczennice z kierunku fototechnik Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze: Aleksandrę Caban, Annę Oleksy, Patrycję Sienkowiec i Ewelinę Wiśniewską. Wernisaż odbył się w poniedziałek (7 grudnia 2015 roku) w Książnicy Karkonoskiej. Zdjęcia przedstawiające problem bezdomności powstały w ramach projektu „Inicjatywa Młodzieży”.

Celem projektu było poruszenie problemów społecznych w otaczającym nas życiu. - Nasze uczennice wykonały zdjęcia oraz film w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze – informują przedstawiciele szkoły. - Za zgodą prezesa Bogusława Gałki, autorki mogły wykonać poruszające zdjęcia i nagrać wywiady z bezdomnymi. Ze zdjęć powstała wystawa fotografii o charakterze dokumentalnym, przedstawiająca osoby bezdomne i ich codzienne życiowe troski – dodają.

Wernisaż wystawy odbył się w poniedziałek (7 grudnia 2015 roku) w Książnicy Karkonoskiej dzięki uprzejmości dyrektor Danuty Sawicz i pomocy Joanny Jagodzińskiej. Wystawa prezentowana będzie również w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze oraz w Centrum M.A.K. Autorkami projektu były: Aleksandra Caban, Anna Oleksy, Patrycja Sienkowiec i Ewelina Wiśniewska. Pomoc z ramienia szkoły zapewniła im wicedyrektor Anna Szydłowska-Robak.

Projekt był finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Przedsięwzięcie było wspierane przez Fundacje Obrazy Bez Granic, Centrum M.A.K i Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Zdjęcia: ZSRA

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~malaklata 10-12-2015 7:47
codzienne życiowe troski: Masz zeta, albo jakieś drobne pod biedronką itp.
~gluś 10-12-2015 8:15
w dzisiejszym czasie bardzo łatwo zostać bezdomnym dlatego trzeba o tym mówić i uwrażliwiać wszystkich na ten problem
~ 10-12-2015 14:42
Dziwne, za rzadow PISu sa tez bezdomni? Mialo byc tak sielankowo.
~bez-jajeczny 10-12-2015 22:51
Ja na miejscu mamuś i tatusiów szybko bym zweryfikował te znajomości z bezdomnymi. Ostatnio w Wiśle pływała sobie ręka. Samotna, więc trochę trwało znalezienie jej właściciela. Którym okazał się jeden bezdomny. Teraz ma ksywę bezręki-bezdomny. Paczę, ale nie widzę tu zdjęcia bezdomnej ręki, ani bezdomnego-bezrękiego. Czyli co to za wystawa? Bez-myślna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group