Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8795
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez szans na nowy parking przy Różyckiego

Wtorek, 30 stycznia 2018, 10:28
Aktualizacja: Środa, 31 stycznia 2018, 5:53
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bez szans na nowy parking przy Różyckiego
Fot. WAC
O możliwość wydzielenia nowych miejsc parkingowych dla mieszkańców ulic Szymanowskiego, Paderewskiego i Różyckiego na Zabobrzu I przy obecnym parkingu przychodni „Promed” pyta nasz Czytelnik pan Ryszard.

- Kierowcy z naszej części Zabobrza mają problemy z pozostawieniem auta, zwłaszcza po godzinie 18.00 – mówi nasz Czytelnik. Zastawiane są chodniki, przejścia dla pieszych oraz tereny zielone. - Myślę, że wybudowanie nowego parkingu z wjazdem od ulicy Szymanowskiego 7 by odciążyło tą część osiedla i poprawiło bezpieczeństwo pieszych – podkreśla.

- Jadąc obecnie drogą równoległą do Jana Pawła II przy blokach Szymanowskiego 1-3-5-7 auta parkują na chodniku nie pozostawiając pieszym 1,5 metra, zaś droga przy Szymanowskiego 1 i 3 jest tak wąska że nie miną się dwa samochody jadące w przeciwnych kierunkach, właśnie przez zaparkowane na chodniku inne auta. W proponowanym miejscu, przy „Promedzie” mógłby powstać parking na co najmniej 30 samochodów. Obecnie teren ten służy głównie właścicielom psów – dodaje pan Ryszard.

Nadzieje naszego Czytelnika rozwiewa zastępca prezesa Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Marian Szczęśniak. – W tym rejonie Zabobrza, na terenie należącym do JSM, nie ma już możliwości wydzielenia choćby jednego miejsca parkingowego – mówi. - Co do obszaru, o który pyta państwa Czytelnik to jest on własnością prywatną. Tuż obok jest wprawdzie mały skrawek ziemi należący do miasta, jednak ilość miejsc do parkowania, jakie przy zachowaniu przepisów o wymaganej odległości w jakiej można parkować od budynków można by tam wygospodarować byłaby bardzo niewielka - wyjaśnia.

Jak mówi M. Szczęśniak, brak miejsc parkingowych jest dużym problemem na całym obszarze zarządzanym przez Spółdzielnię. W ostatnich latach udało się wprawdzie wygospodarować około 300 nowych stanowisk do parkowania, jest to jednak kropla w morzu potrzeb. - Na naszym terenie przypada 0,42 miejsca parkingowego na każdy lokal mieszkalny – mówi M. Szczęśniak. - Tymczasem według obecnych zasad projektowania osiedli powinien on wynosić 1,3. W czasie gdy budowano Zabobrze nikt nie przewidywał tak dynamicznego rozwoju motoryzacji - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group