Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4847
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez ściany między nami!

Środa, 17 marca 2010, 13:23
Aktualizacja: Czwartek, 18 marca 2010, 8:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bez ściany między nami!
Fot. TEJO
Godną naśladowania postawę pokazali dziś gimnazjaliści z ZSO nr 1 organizując dla dzieci i młodzieży o różnym stopniu niepełnosprawności imprezę integracyjną. Udowodnili, że o przełamywaniu barier nie trzeba tylko mówić, ale wprowadzać słowa w czyn.

Przez około trzy godziny aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 brzmiała okrzykami radości i rytmami skocznej muzyki. W ten sposób grupa gimnazjalistów sprawiła niezapomniane przeżycie swoim koleżankom i kolegom, którzy bardzo potrzebują takiego właśnie zainteresowania. Imprezie przypatrywali się goście, wśród nich, prezydent Marek Obrębalski i radna Grażyna Rehlis, a także Wojciech Łabun, dyrektor MOPS.

Uczniowie i podopieczni Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych byli bardzo szczęśliwi dzięki możliwości uczestniczenia w wielu konkursach i zabawach. Specjalnie dla nich przygotowano przedstawienie teatralne, wspólne rysowanie, pokaz brawurowego kankana, tańce grupowe i wiele innych atrakcji, w tym słodki poczęstunek.

Nie nudził się nikt. – Te dzieci bardzo potrzebują kontaktu, garną się do nas i są bardzo miłe – mówiła Maja Szarżanowicz, uczennica z gimnazjum. Potwierdzali to wszyscy, w tym Sulamita Ślubowska, która – z koleżankami – wzięła udział w pokazie kankana. Dziewczyny najpierw zatańczyły ten widowiskowy taniec, później – krok po kroku – pokazały gościom kroki. Za chwilę wszyscy pląsali w rytm znanej melodii Offenbacha.

– To już czwarta taka impreza w ćwierćwiekowej historii wspólnych kontaktów naszej młodzieży z niepełnosprawnymi kolegami – mówi Grażyna Kulesza, pedagog z ZSO nr 1. – Najpierw to my przez wiele lat jeździliśmy do nich, a od 2006 roku są naszymi gośćmi. W ubiegłych edycjach organizacją zajmowali się licealiści. Teraz podjęli się tego gimnazjaliści – wyjaśnia G. Kulesza. Radość z udziału w takim wydarzeniu potwierdza w imieniu swoich wychowanków Małgorzata Lasek.

Pomysłowi przyklaskuje i wspiera go Ligia Jamer prowadząca Towarzystwo Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz społeczna doradczyni ds. niepełnosprawnych w starostwie jeleniogórskim. – Prowadzimy akcję „Niepełnosprawny pełnoprawny” i ta impreza jest okazją do podsumowania naszych działań, które kierujemy do uczniów. Nasz cel to uświadomienie im, że żyjemy w społeczeństwie wykluczającym, czemu należy się przeciwstawiać i robić jak najwięcej dla integracji – usłyszeliśmy.

Młodzieży z „Żeroma” tego już uświadamiać nie trzeba. Sztab gimnazjalistów i licealistów pod okiem Grażyny Kuleszy i Krystyny Reczki stanął na wysokości zadania i przygotował dla swoich kolegów niezapomniane wydarzenie. Dziś główni organizatorzy: Natalia Świerad, Sonia Jaxa-Rożen, Michał Piasecki, Dorota Malczewska, Karolina Więcek , i wielu innych gimnazjalistów – z których każdy dołożył swój wkład do imprezy – pokazali swoją otwartość i dobre serce. Brawo!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
504
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group