Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8731
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Bez rozłamu w Zjednoczonej Prawicy?

Środa, 8 kwietnia 2020, 10:41
Aktualizacja: Sobota, 11 kwietnia 2020, 6:55
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Bez rozłamu w Zjednoczonej Prawicy?
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Jarosław Gowin (Porozumienie) złożył dymisję z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Lokalni przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy komentują zaistniały zgrzyt w obozie Jarosława Kaczyńskiego.
Decyzję o honorowej dymisji premiera Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego przyjąłem z żalem rozumiejąc czynniki, które ją zmotywowały. Tym bardziej, że jako pracownik uczelni wyższej bardzo dobrze oceniam doktora Jarosława Gowina jako ministra odpowiedzialnego za polskie uczelnie. Osobiście również jestem zwolennikiem przeniesienia wyborów prezydenckich minimum o 1 rok. Cieszę się, że tak kompetentna osoba jak pani minister rozwoju Jadwiga Emilewicz dalej będzie realizować swoje zadania, ponieważ problemy gospodarcze związane z pandemią koronawirusa są w hierarchii spraw ważnych zaraz za problemami zdrowotnymi - powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz, sekretarz Porozumienia w okręgu legnicko-jeleniogórskim.
Rezygnacja z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego to suwerenna decyzja Jarosława Gowina. Chcę bardzo mocno podkreślić, że partia Jarosława Gowina Porozumienie jest nadal częścią obozu Zjednoczonej Prawicy stanowiącego zaplecze parlamentarne dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Dziś wszyscy w rządzie skupiają się na walce z epidemią koronawirusa. Właśnie teraz trwają prace nad tarczą antykryzysową 2.0, która zwiększa pomoc dla polskich przedsiębiorców, osób pracujących na umowach zleceniach oraz dla rolników - powiedział senator Krzysztof Mróz, polityk PiS.

Twoja reakcja na artykuł?

14
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
12%
Nudzi
4
8%
Smuci
11
22%
Złości
14
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group