Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8416
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez reakcji na brudasów

Środa, 14 października 2009, 7:24
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bez reakcji na brudasów
Fot. ZAS
To kolejna akcja sprzątania Wrzosówki, jaką co roku organizują członkowie Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie. Przez osiem godzin z koryta rzeki wyciągano nieczystości, które wcześniej wrzucili tam inni mieszkańcy. W sumie butelkami, workami, papierami, domowymi odpadami i innymi nieczystościami zapełniono 20 worków.

Zespół Aktywności Społecznej z uporem walczy z tymi, którzy wolą zaoszczędzić kilka złotych na wywozie śmieci i zamiast odstawić je do kontenerów po prostu wrzucają je do rzeki. W maju minionego roku zespół aktywności przeprowadził bowiem podobną akcję. Wówczas z Wrzosówki wyciągnięto stare meble, plastikowe i szklane butelki, kartony, dywany, telewizory, lodówki, akumulatory, wszystko to zajęło cały kontener. I mimo doprowadzenia wówczas rzeki do porządku, w tym roku problem powrócił.

Członkowie zespołu aktywności społecznej 8 października w godzinach od 10-18 zebrali się by wspólnie zadbać o rzekę przepływającą przez ich miejscowość. – W sumie na kilku odcinkach Wrzosówki nazbierano około 20 worków „różności” - mówi Halina Moszyńska, z Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie. Nieczystości odebrało od nas Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. – Teraz koryto rzeki jest czyste, ale na jak długo? - pytają działacze z ZAS.

Jak mówią mieszkańcy, którym zależy na czystości w ich dzielnicy, zanieczyszczenie nie zaniknie, póki nie zmieni się mentalność ludzi. Wszyscy wiedzą, kto wrzuca śmieci do rzeki, i nikt nie reaguje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1204
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group