Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 1847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bez podstawówki w Sosnówce?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 grudnia 2019, 15:34
Autor: tvdami
Wczoraj na Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Podgórzyn radni przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Powód? Problemy lokalnego samorządu ze „spięciem” budżetu na 2020 rok. Oczywiście przeciwna temu jest część mieszkańców gminy Podgórzyn.

Twoja reakcja na artykuł?

5
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
8%
Smuci
6
16%
Złości
23
61%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Jan 6-12-2019 19:47
Nie ma dzieciaków -nie ma szkoły proste jak drut
~~~ 6-12-2019 20:56
do: ~Jan (19:47)
Nie ma dzieciaków? Idź sprawdź. Dopiero się zdziwisz. Albo nie musisz, dobrze wiesz jak jest. Bo nie o dzieciaki zresztą chodzi. Ale nie ty szkołę remontowałeś, nie ty orlik budowałeś. Więc wara od budynku
~Prawda jest taka1 7-12-2019 9:42
Wszyscy mieszkańcy gminy Podgórzyna, OBUDŹCIE SIĘ!!! Ten wójt jest zakłamany i fałszywym człowiekiem, pisze prawdę i wystarczy się przekonać wracając do wcześniejszych artykułów w sprawie tejże szkoły. W styczniu lub lutym po cichu, nie uzgadniając z nikim nawet dyrektorem szkoły w Sosnówce, radni wraz z wójtem przegłosowali o likwidacji szkoły. (To tylko świadczy o tym ilu w nich jest jadu i jaka ta elita kolesiostwa jest nastawiona na to by sprawiedliwie rządzić gminą.) Przez całe te zamieszanie przyjechał kurator by sprawdzić i ocenicć tą całą sytuację. Owszem jak jest mało dzieci to szkoła do likwidacji, koniec i kropka sam o tym wiem, ale,, Kurator w tym roku w marcu dał orzeczenie i napisał "kurator uznał, że przyczyny ekonomiczne nie są wystarczające do zlikwidowania szkoły, a rolą samorządu jest, aby znaleźć środki na dalsze jej funkcjonowanie" Sam wójt jak i ci radni obiecali nam wszystkich że szkoły NIE zlikwidują no chyba ze się zmniejszy ilość dzieci. Przyszedł nowy rok dzieci przybyło nie minęło pół roku a oni tam po cichu odwalają nam takie szopki, to tylko świadczy o fałszywości chciwości i obłudności tych ludzi tam pracujący. Do urzędu bez wahania to by się przydał prokurator bo mają bałagan w papierach i nas wszystkich oszukują. Podpowiem wystarczy wpisać na Google i to wszystko wyskoczy co oni urzędnicy z Podgórzyna mówili o likwidacji tej szkoły po interwencji kuratora, włos się w głowie jeży.
~~~ 7-12-2019 19:19
do: ~Prawda jest taka1 (9:42)
Brawo. Jakby było więcej takich odważnych i świadomych osób to może udałoby się przeciwstawić tym wszystkim wiadomo komu służących decyzjom wójta. Bo na pewno nie mieszkańcom. A to nie koniec spełniania obietnic . Teraz kolej na oczyszczalnię w Marczycach. Była obłożona jeszcze przed apartamentowcami (czy mają własną oczyszczalnię?). A obok nowe osiedle mieszkaniowe. Już jest pomysł na rozbudowę oczyszczalni w Marczycach, bo jest uchwała rady z 30.10.br nr 163. Kupują działkę nr 11/5 w Marczycach. Księga wieczysta KW nr JG1J/00027549/3. Warto popatrzeć kto właściciel. Można wrzucić na ekw.gov nr KW i widać. A jak budowa oczyszczalni to z 20 milionów znowu. Ile będą kosztowały wtedy ścieki? Strach myśleć. Przedtem inwestycja była za 30 milionów, a unia dała 80%, a ścieki i tak z kilku zł poszły na kilkanaście. A teraz? Trzeba zapytać wójta, bo potem może być za późno. A ten niżej w komentarzach niby~P i ~Ścięgny, to niech nie szuka winnych w rządzie za to co w gminie się dzieje. Rząd jaki jest taki jest, ale tu nie ma nic do rzeczy. Oprócz tego, że nie reaguje na takie rzeczy. A ta działka w Marczycach pod oczyszczalnię to podobno bagna. Ciekawe za ile gmina to kupi. Wie ktoś.
~Prawda jest taka2 7-12-2019 9:51
I jeszcze jedna istotna sprawa, wójt na szkołę nie ma pieniędzy, tymczasem miliony są wydawane na te wasze wyciągi w Sosnówce, na pozwolenia, projekty, mapy. Problem polega na tym że wydano z naszych pieniędzy grube pieniądze a cała ta inwestycja jest jeszcze na starcie, tak że gruuba kasa bedzie dalej wydawana na te głupie wyciągi które raczej nie powstaną bo oni nie mają żadnego pozwolenia z nadleśnictwa itd. Pieniędzy nie ma na szkołę ale kasę ładują prywaciarzowi który chce budować te wyciągi. Mam to gdzieś ale sam wójt jest nie doszkolony i nie odpowiedzialny na swoim stanowisku. z resztą on przez okres swojego wójt-owania był tylko 20% na urzędowym stanowisku a cała reszta 80% to choroba a raczej zwolnienie na L4 więc jak ma ta gmina działać bez wójta? Tam jest klika nie jeden się o tym przekonał a pieniądze są tam wyrzucane w błoto, przez ich niewiedzę. To co oni zrobili to było poniżej pasa, nie cierpię takiego traktowania, nas podatników gdzie 1/4 naszej kasy z podatków co miesiąc trafia do kosza przez takie ich cwane urzędowanie. Najgorsze jest to że dużo ludzi o tym wie i nic z tym nie robią tylko cicho siedzą, masakra.
~Ścięgny 7-12-2019 10:28
do: ~Prawda jest taka2 (9:51)
Jest faktycznie tak jak piszesz, do tej gminy to by się przydała policja i prokurator by sprawdzić jak ta gmina funkcjonuje. Tym bardziej że są oni bardzo rozrzutni i pieniądze dają byle komu. A tak po za tym wójt dalej ciśnie z wyciągami zamiast te pieniądze przeznaczyć na szkołę, jednym słowem mieszkańcom z Sosnówki narobi niezłego bigosu. Z resztą taki ma charakter ten wójt, szczery to on nie jest. Jak żyje to jeszcze nigdy nie widziałem tak źle zarządzaniem gminy, w głowach im wszystkich się poprzewracało.
~P 7-12-2019 18:01
Kalkulacja jest prosta. Mniej kasy z państwa dla gminy to szukanie oszczędności. Możemy pogratulować rządzącej partii. Wójt musi spinać budżet więc o co chodzi. Wybiera mniejsze zło. Jak gmina podniesie podatki dla wszystkich to będzie ok? Mamy wszyscy płacić, tak? Jako mieszkaniec tej gminy uważam że ma racje. Nauczyciele znajdą zatrudnienie. Powodzenia dla Wójta.
~sprawa prosta 9-12-2019 7:16
R E F E N D U M O D W O Ł A W C Z E!!!!
~jan 9-12-2019 9:32
Podziwiamy Wójta Podgórzyna za śmiałe działania inwestycyjne i wizję rozwoju gminy. Mieszkańcy Jeleniej Góry zazdroszczą wam takiego gospodarza...
~Iks 10-12-2019 12:09
do: ~jan (9:32)
Kogo tu zazdrościć? Gościa, który chwali się cudzymi sukcesami, problemy zamiata pod dywan, ma niejasne interesy, a zamiast się tłumaczyć stosuje czarny PR? Jako mieszkaniec JG nie zazdroszczę.
~Borysik 9-12-2019 10:50
Problem polega na tym że pieniądze na szkołę w Sosnówce są, tak samo jak są pieniądze na bieżące utrzymanie dróg itd. jak to z budżetem każdej gminy, to jest normalna rzecz. Tylko co z tego jak w gminie na drogach są same dziury a szkołę się likwiduje i przeznaczone na to pieniądze lądują na powstanie wyciągów, kompleksu narciarskiego w Sosnówce. Nie, nie, to nie żart, by zatrzymać inwestora który obiecał te wyciągi gmina wydaje nie małe pieniądze na różne dokumenty, mapy, pozwolenia, przecież to wszystko kosztuje ogromne pieniądze. Jak pisały na wiosnę portale wyciągi mają powstać za ok. 50 milionów, kto poniesie takie koszta?, już wiadomo że wy, my mieszkańcy gminy Podgórzyn to wszystko po części fundujemy z naszych podatków ale jakim kosztem? Jak widać kosztem tych dzieci z Sosnówki. Zapotrzebowanie w odpowiednie dokumenty na te wyciągi by powstały jest ogromne, Bareja gdyby żył miałby niezłe pole do popisu nad nowym filmem. Nie chce nikogo obrażać ale kosztem nas naszych podatków mieszkańcom tej gminy, ktoś funduje ten skandal którego nie powinno być.
~Bezdomny 3-01-2020 15:41
Po co te wyciągi jak śniegu nie ma?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group