Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7132
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Bez nieprawidłowości

Piątek, 16 czerwca 2006, 0:00
Autor: Jelonka.com
W nawiązaniu do publikacji Pulsu Biznesu z dnia 14 czerwca 2006 a dotyczącej domniemanych nieprawidłowości przy zarządzaniu pakietem akcji spółki Polcolorit w latach 2004 – 2005, stosowne oświadczenie złożył Wiktor Marconi, ówczesny członek zarządu odpowiedzialny za upublicznienie spółki.

– W okresie sprzed, po i w trakcie oferty publicznej Polcolorit ani nie obsługiwał kredytów na zakup jego akcji, ani nie obsługiwał ludzi, którzy chcieli zakupić jego akcje.

Te wszystkie czynności były przeprowadzane przez biuro maklerskie pod nazwą Internetowy Dom Maklerski Spółka Akcyjna. Ten z kolei korzystał z obsługi różnych banków. Te usługi kredytowania klientów, którzy chcą kupić akcję na większą kwotę, niż mają w dyspozycji, zawsze załatwia IDM, a nigdy oferent tych akcji.

Dodam, że Polcolorit oferował w ofercie publicznej swoje akcje, czyli cząstki kapitału. Nie oferował nigdy kredytów, ani dofinansowania, ani czegokolwiek innego, co można by było uznać usługą finansową. Tym się po prostu Polcolorit nie zajmuje. Zajmuje się produkcją płytek ceramicznych, a nie ofertą usług finansowych – oświadczył Wiktor Marconi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group