Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2080
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bez kary za brudy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 18 kwietnia 2006, 21:03
Autor: TEJO
Fot. Maciej Jary, TEJO
Dziury w jezdniach i piach na chodnikach oraz ulicach, zwłaszcza na peryferiach miasta, to wciąż utrapienie dla kierowców i pieszych. Do świąt miało być wszędzie posprzątane, a nie jest.

Przez część ulicy Noskowskiego na Zabobrzu kierowcy muszą jeździć slalomem i bardzo powoli, aby nie uszkodzić auta na potężnych dziurach, które pozostały po zimie. Uważać powinni także rowerzyści.
Na razie nie wiadomo, czy ten trakt zostanie choćby prowizorycznie załatany. W przeciwieństwie do ulicy Kiepury, Noskowskiego nie została ujęta w planach remontowych na ten rok.

Dziurawe wciąż pozostają inne jeleniogórskie trakty, choćby Kasprowicza i częściowo Gałczyńskiego. Tam jednak pojawiły się ekipy drogowców, ale załatały tylko większe wyrwy. Podobnie jest na ulicy Wyspiańskiego.

Dodatkowy kłopot to brud: pozostałość po zimowej akcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. – Przykleja się to do butów, kiedy pada deszcz, z kolei – jak jest sucho, niesamowicie się od tego piachu kurzy – powiedział nam pan Andrzej z ulicy Prusa.

Na niewiele zdaje się sprzątanie piachu z chodników. – Sprzątaczki zmiotą go na ulicę i tam pewnie pozostanie do następnej zimy – sądzą okoliczni mieszkańcy.
Chyba że zlituje się nad nimi Zakład Estetyki Miasta przy MPGK i wyśle tam swoje zamiatarki.

Wiadomo, że Straż Miejska może ukarać właściciela posesji, który nie posprzątał brudu z chodnika, ale zarządcy drogi – w tym przypadku MPGK – już mandatem nie postraszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~bikerka 18-04-2006 8:45
i dla rowerzystow...
~dreist 18-04-2006 9:09
U nas nigdy nie bylo dobrych dróg. To nasza narodowa specjalność. A przeciez wystarczy wyjechać za pobliskie granice i szok. Znaczy sie można robić dobre tylko nam jakoś nie wychodzi,a może to komuna winna.....
~aspiryna 18-04-2006 9:19
To co sie dzieje na jeleniogórskich drogach to jedna wielka tragedia....droga na jezów to ....(przepraszam to raczej nie jest droga tylko jedna wielka dziura, po której nie da sie przejechać nie gubiąc kola....:P)najbardziej zabawni są ludzie którzy decydują o naprawie tych pożal sie....(szklaków turystycznych i to koloru czarnego)np."droga" przy osiedlu Robotniczym została załatana...ale tylko na odcinnku kilku metrów....a więc Drodzy Kierowcy-ząbki na szybie i rozglądajmy sie uważnie, aby nie wpaść w otchłań pożeraczy naszych aut!!!... Z poważaniem mieszkanka Jeleniej "DZIURY"
~magma 18-04-2006 12:10
No cóż, dopóki dla rajców jedynymi słusznymi inwestycjami w naszym mieście będą hipermarkety to tak właśnie dędą wyglądać nasze ulice i okolice.Dopóki przetargi będą wygrywać nie dobrzy a najtańsi to ... patrz ul. Wojska Polskiego, Bankowa, droga na Perłę Zachodu. Dla Panów Rajców stare dobre przypomnienie "tanie to jest g....o"
~Maura 18-04-2006 12:19
Póżną jesienią robiono drogę przy dawnym basenie w Sobieszowie. I co? już są nowe dziury. A ulica Cieplicka- część od "Zochy" do szkoły nr 6 była łatana w marcu wybiórczo: jedna dziura zalepiona, a cztery następne zostawione.
~dsds 18-04-2006 15:54
nie chce mówic, oni udają że sprzątają, a taki syf jest na mieście ze hej, spojzcie obok choników same papiery, idzzie w strone ttesco a zobaczycie
~rolnik 18-04-2006 18:21
chłopy z skr siedlecin moze sa dobrzy w wywozeniu gnoju z obory, ale od miejskich drog to im wara
~sts 18-04-2006 20:06
A gdzie jest brudno na zabobrzu - przy posterunku strazy miejskiej. Strażniku posprzątaj albo nałóż na siebie mandat - odpowiedni.
~ekoloszka 18-04-2006 22:49
Gdzie jest straż miejska czy tylko potrafią blokować auta stojące na chodnikach?Niech zobaczą jak wygląda miejsce rekreacyjne za marketem Cerfur.Zabobrzanie chodzą tam na spacery miedzy stosami śmieci Rzeczka w której leżą koldry i inne rzeczy to widok odstraszający.Czy nie ma na to rady?????????????
~LAS 19-04-2006 7:00
ALE JAJA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group