Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 6036
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Bez Jeżowa Sudeckiego

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 7:05
Autor: WAC
Powiat: Bez Jeżowa Sudeckiego
Fot. użyczone
W ostatnim czasie doszło do zmian kadrowych w zarządzie Związku Gmin Karkonoskich. Zostały one wymuszone wyjściem z końcem 2021 roku ze ZGK gminy Jeżów Sudecki

Związek Gmin Karkonoskich powstał w 1992 roku w oparciu o przepisy ustawy o samorządzie gminnym. Utworzyły go karkonoskie gminy Karpacz, Kowary, Mysłakowice i Podgórzyn wykorzystując doświadczenia krajów Unii Europejskiej. W 1998 roku do Związku przystąpiła Szklarska Poręba, a w 2001 roku Piechowice. Gmina Jeżów weszła do struktur ZGK w 2016 r. W ubiegłym roku jednak uchwałą Rady Gminy zdecydowała się wystąpić ze struktur organizacji. W uzasadnieniu uchwały o wyjściu z ZGK rada wskazywała na fakt, iż opłaty za zagospodarowanie oraz składowanie odpadów w należącym do ZGK Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami należą do najwyższych w województwie, co bezpośrednio przekłada się na wysokość stawek opłat uchwalanych dla mieszkańców Jeżowa Sudeckiego i innych miejscowości w gminie. Zdaniem radnych z Jeżowa, ZGK ograniczył też swoją działalność z zakresu edukacji ekologicznej. Jak stwierdzili, uczestnictwo ich gminy w strukturach związku ograniczało się jedynie do udziału w pracach jego zarządu i biura.

Jako, że w tym przypadku obowiązuje półroczny okres wypowiedzenia oficjalnie mariaż obu stron zakończył się z końcem 2021 roku. Konieczne też się stało uzupełnienie składu zarządu ZGK. W miejsce wójta Jeżowa Edwarda Dudka do tego gremium weszli: przewodniczący Rady Miasta Szklarska Poręba Janusz Lichocki jako wiceprzewodniczący oraz dyrektor biura ZGK Łukasz Hada jako członek zarządu.

Twoja reakcja na artykuł?

14
33%
Cieszy
14
33%
Hahaha
3
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
58
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group