Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9474
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez fotograficznych rewolucji

Czwartek, 9 września 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bez fotograficznych rewolucji
Fot. TEJO
– Nie będzie likwidacji Wszechnicy Fotograficznej ani Galerii Korytarz – uspokaja Jarosław Gromadzki ripostując na sygnały lokalnych fotografików, którzy alarmują media o planowanych cięciach w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Fotografik Jacek Jaśko napisał list otwarty skierowany do Jarosława Gromadzkiego, dyrektora JCK. Autor ubolewa nad planami likwidacji Galerii Korytarz i Wszechnicy Fotograficznej, co – jego zdaniem – może doprowadzić do upadku zjawiska znanego w całej Polsce jako Jeleniogórska Szkoła Fotograficzna.

Tymczasem Jarosław Gromadzki uspokaja: żadnej likwidacji nie będzie. – Rozmawiałem z twórcami życia fotograficznego w JCK, aby pomyśleli nad zmianą formuły działania, które powinno być bardziej otwarte – powiedział nam szef Jeleniogórskiego Centrum Kultury. – Nie zamierzam niczego likwidować – dodał. Podkreśla też, że wiele zależy od budżetu placówki na przyszły rok.

Wśród osób zajmujących się fotografią nie brakuje opinii, że pewne formy aktywności w środowisku są bardzo hermetyczne. – Na wystawach pojawiają się wciąż te same nazwiska w różnej kolejności, a tymczasem ludzi, którzy mogą się pochwalić swoimi naprawdę udanymi zdjęciami, jest bardzo dużo. I to bez podbudowy ideologicznej dzielącej fotografików na tradycjonalistów i zwolenników zdjęć cyfrowych – mówi jeden z fotografujących (prosi o anonimowość).

Galeria „Korytarz” jedynie na kilka miesięcy zniknie z repertuaru kulturalnego miasta. Powód: remont siedziby JCK przy ulicy Bankowej. Jak zapewnia Jarosław Gromadzki, ta przestrzeń wystawiennicza zostanie zachowana i oddana do użytku po modernizacji całego gmachu i jego wnętrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group