Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5252
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Beltain & Comhlan w JCK zachwyciło publikę

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 6:48
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2011, 8:05
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Beltain & Comhlan w JCK zachwyciło publikę
Fot. Petr
Wczoraj, 20 listopada na scenie Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej odbyło się niezwykłe widowisko Celtic Motion Projekt z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Beltain i tańcem szkocko–irlandzkim Comhlan.

Jak było? Żywiołowo, w rytm brzmień irlandzkich i bretońskich zarówno tych tradycyjnych jak i ubranych w nowe, bardzo ciekawe aranżacje; z tańcem Comhlan – czyli szkocko-irlandzkim połączeniem step dances, highland, country oraz ceilidh dances w wykonaniu jednej z dwóch najstarszych w Polsce grup tanecznych prezentujących tego typu style, słowem, mieliśmy do czynienia z jednym z najciekawszych widowisk scenicznych jakie odbyły się w ostatnim czasie w Jeleniej Górze.

– Jesteśmy wprost zachwyceni tym, co pokazali artyści z Beltain oraz tancerki Comhlan. Nie pamiętam, kiedy bawiłam się aż tak dobrze na koncercie czy innym wydarzeniu tu, w Jeleniej Górze. Ja i mój mąż przepadamy za muzyką szkocką, irlandzką, tańcem highland oraz ceilidh, przy których człowiek sam rwie się do zabawy. Jak dotąd w podobnych widowiskach braliśmy udział we Wrocławiu, dobrze, że w końcu i u nas miało miejsce coś takiego – podsumowała wczorajszy Celtic Motion Projekt Magdalena Raczkowska, jedna z uczestniczek.

Istotnie bowiem, ci, którzy wzięli udział w widowisku scenicznym z muzyką Beltain i tańcem Comhlan w JCK z pewnością zapamiętają je na długo. Dynamiczne rytmy i dźwięki, niezwykle dopracowane układy taneczne i, co ważne, hipnotyczna harfa na deser, którą Jochen Vogel – gość wieczoru, wirtuoz z Niemiec oczarował publikę, oto co miało miejsce wczoraj. Świetne, z dużą satysfakcją i nie tylko dla fanów gatunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group